Czy Twoja firma potrzebuje większej przestrzeni? Sprawdź dlaczego warto wziąć pożyczkę ratalną

main-qimg-c09e5d55bf7464055f08136485f25faa-c

Mówiąc innym o tym, że rozważasz pożyczkę dla swojej firmy, możesz spotkać się z różnego rodzaju opiniami. Od zwykłych krytyków po przestrogę i anegdoty – każdy, kogo spotkasz, będzie miał swoją własną opowieść o tym, co może się zdarzyć, jeśli zaciągniesz pożyczkę, aby rozpocząć lub rozwinąć przedsięwzięcie.

Choć prawdą jest, że nie każdy powód jest dobrym powodem do zadłużenia się w interesach, nie oznacza to, że nie istnieją dobre powody zaciągnięcia pożyczki. Jeśli Twoja firma jest gotowa do podjęcia skoku na przód, ale nie masz kapitału obrotowego, aby to zrobić, oto kilka powodów, dla których możesz ponownie rozważyć złożenie wniosku o pożyczkę dla małych przedsiębiorstw.

Jesteś gotowy, aby rozwinąć swoją fizyczną lokalizację.

Być może prowadzisz restaurację lub sklep detaliczny i masz więcej klientów, niż możesz zmieścić w swojej przestrzeni. To dobra wiadomość! Prawdopodobnie oznacza to, że biznes kwitnie i jesteś gotowy do jego rozszerzenia. Ale tylko dlatego, że Twoja firma jest gotowa do ekspansji, nie oznacza, że masz gotówkę, aby to osiągnąć. W takich przypadkach możesz potrzebować kredytu terminowego na sfinansowanie remontu bądź przeprowadzki. Niezależnie od tego, czy chodzi o dodanie dodatkowej lokalizacji, czy przeniesienie się do nowego miejsca, koszty początkowe będą znaczące.

Zanim podejmiesz decyzję, podejmij kroki, by zmierzyć potencjalną zmianę przychodów, która może wiązać się z rozszerzenia Twojej przestrzeni. Czy będziesz w stanie pokryć koszty pożyczki i nadal zarabiać? Użyj prognozy przychodów wraz z istniejącym bilansem, aby zobaczyć, jak przeprowadzka wpłynie na Twoje zyski. Jeśli mówisz o innej lokalizacji, zbadaj obszar, w którym chcesz założyć sklep, aby upewnić się, że jest odpowiedni dla Twojego rynku docelowego.

Pożyczka ratalna – dobry pomysł?

Jedną z opcji finansowania, z jakiej możesz skorzystać jest ratalna pożyczka online. Dla firm zwykle jest to kwota zamykająca się w wysokości 10 tysięcy złotych. Będziesz miał maksymalnie 2 lata na jej spłacenie. Zaletą takiej pożyczki jest przejrzystość warunków i wygoda – umowa może być podpisana bez wychodzenia z domu. Co więcej, zwykle sam też decydujesz jaka forma wypłaty odpowiada ci najbardziej.

Budujesz przyszłość!

Zatem jeśli planujesz ubiegać się o taką pożyczkę dla swojej firmy – dobrze jest zacząć od od mniejszej, krótkoterminowej pożyczki w celu zbudowania dobrego kredytu biznesowego.

Młodym firmom często trudno jest zakwalifikować się do większych pożyczek, jeśli zarówno firma, jak i właściciele nie mają wzorowej historii kredytowej, którą mogliby zgłosić. Zaciągnięcie mniejszej pożyczki ratalnej i regularne dokonywanie płatności na czas zwiększy rating kredytowy firmy na przyszłość.

Ta taktyka może również pomóc w budowaniu relacji z konkretnym pożyczkodawcą, da ci kontakt z bankiem, do którego możesz wrócić, gdy będziesz gotowy na tę większą pożyczkę. Bądź jednak ostrożny i nie korzystaj z pożyczki, na którą nie możesz sobie pozwolić. Nawet jedna spóźniona płatność mogłaby sprawić, że szanse na przyszłe finansowanie byłyby jeszcze gorsze, niż gdybyś nigdy w ogóle nie ubiegał się o małą pożyczkę.