Czym są opcje binarne i jak na nich zarabiać?

blogneedforcsb (1)

Opcje binarne to jedna z metod ryzykownego inwestowania za pośrednictwem handlu internetowego. Inwestor wybiera pewien rodzaj aktywów, który kupuje i określa, czy ich cena będzie rosnąć, czy spadać. Jest to sposób ryzykowny, gdyż tak naprawdę trzeba w pewien sposób przewidywać przyszłość za pomocą różnych strategii, a ponieważ jasnowidztwo jest dość rzadkim darem, można dużo stracić. Ale i dużo zarobić.

Dwie drogi

Opcje binarne swoją nazwę zawdzięczają bardzo prostej metodzie inwestowania. Tak jak w systemach binarnych występują jedynie jedynki i zera, tak w opcjach można określać tylko i wyłącznie spadki i wzrosty. To główna różnica między nimi a zwykłym graniem na giełdzie, gdzie zarabia się tylko na wzroście cen danego aktywa. Te mogą być różne. Można zdecydować się na waluty, a dokładniej na stosunek cen dwóch walut. Przykładowo, jeśli euro wzmacnia się względem kursu dolara, a inwestor tak właśnie przewidział – zarabia.

Kolejnym aktywem mogą być surowce, takie jak srebro, złoto czy ropa. Można również zdecydować się na najbardziej wszystkim znane akcje lub od razu całe indeksy. Tutaj procedura wygląda podobnie jak przy zwykłym inwestowaniu giełdowym, z tą różnicą, że można także zarabiać na spadkach cen akcji.

Od zera do milionera

Niewiele osób posiada aż tak stalowe nerwy, by rozpocząć ten rodzaj handlu aktywami. W jednej chwili można stać się milionerem, a w innej stracić wszystkie włożone przez siebie pieniądze. Zasada działania całej procedury jest stosunkowo prosta.

Dokonuje się przelewu na określoną ilość pieniędzy, które lądują na koncie wybranego brokera. Z reguły określa się minimalną kwotę, którą należy ulokować. Zazwyczaj jest to koło stu dolarów. Inwestowanie mniejszej sumy pieniędzy nie opłaca się brokerowi. Później, należy dokonać wyboru aktywów oraz określić, jak zmieni się ich cena w najbliższym czasie.

Każdy wybór posiada pewną stopę zwrotu, która może sięgać nawet 100 proc., czyli jeśli inwestor przewidzi poprawnie, podwaja swoje środki. Jeśli jednak pomyli się, traci wszystko. W przypadku pomyłek, stopa zwrotu nie ma najmniejszego znaczenia – najczęściej zawsze traci się wszystkie włożone pieniądze. Dlatego jest to tak ryzykowna metoda inwestowania.

Dźwignia

Można zastanawiać się, dlaczego inwestor traci wszystko, skoro wybrane aktywa spadły o tylko kilka procent. Mogłoby się wydawać, że powinno się również stracić jakąś część środków. Niestety nie. Działa tu mechanizm dźwigni finansowej.

Wkładając w daną inwestycję 10 złotych, tak naprawdę zakupujemy towaru za sto albo i za tysiąc złotych. To właśnie określa dźwignia. Dziesięciokrotna – mnoży nasze środki dziesięć razy. To właśnie dzięki takiemu mechanizmowi można zarobić znaczne sumy, ale i wszystko stracić. W przypadku złej decyzji i nietrafienia w sytuację rynkową, cała strata zostaje pokryta właśnie z tych włożonych przez nas pieniędzy. A ta wynosi te przykładowe kilka procent, ale od sumy pieniędzy przemnożonych przez dźwignię.

Dlatego opcje binarne są tylko i wyłącznie dla osób o stalowych nerwach. Warto jeszcze dodać, że wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym o rzeczywistych interwałach czasowych. Obstawiając za wzrostem ceny aktywów, jeśli przed zwyżką nastąpi nawet niewielki pik spadku, inwestor nadal traci wszystko. Dlatego właśnie takie inwestowanie porównywane jest do loterii.

Co, gdzie i u kogo

W opcje binarne inwestuje się u wybranych brokerów. Najbardziej znanym serwisem, który oferuje takie usługi jest Forex. Szacuje się, że tylko około 5 proc. użytkowników inwestujących pieniądze, zarabia na tym. Jednak dalej jest to większa szansa niż wygranie w Lotka. Niemniej, by móc dorobić się takim inwestowaniem, trzeba znać techniki predykcji giełdowych.

W tym celu wykorzystuje się wiadomości rynkowe albo analizę techniczną. Nie ma jednej dobrej metody na szybki i łatwy zarobek w tym świecie. Trzeba opracować własną technikę. O ile będzie częściej przynosiła zyski niż straty, to można ogłosić sukces. Raz może się udać, a raz można stracić wszystko.

Więcej informacji na ten temat  znajdziesz tutaj: opcje binarne forum