Detale, które urozmaicą wystrój biura

Nowoczesne biuro powinno łączyć w sobie wysoką funkcjonalność i wygodę użytkowania z estetyką i elegancją. Pracownicy firmy codzienne spędzają w biurze kilka lub kilkanaście godzin dziennie. Muszą mieć zapewnione dobre warunki. Trzeba też jednak pamiętać o tym, że biuro pełni funkcje wizerunkowe, szczególnie w tych firmach, które są otwarte dla klientów i codziennie przyjmują w swoich progach wiele osób.

W czasie aranżacji biurowego wnętrza warto wziąć pod uwagę zarówno główne elementy aranżacyjne, jak i detale, które tworzą klimat i nastrój w biurze. Wszystko musi być do siebie idealnie dopasowane, a także musi pasować do estetyki wystroju wnętrza i wybranej stylistyki. Wnętrza klasyczne wymagają bowiem zupełnie innych dekoracji i dodatków niż bardziej chłodne i surowe wnętrza nowoczesne, urządzone w stylu minimalistycznym czy skandynawskim. Wybierając dodatki i detale warto zwracać uwagę na to, by były stylowe i eleganckie, a także by nie było ich za dużo. Nadmiar w biurze może bowiem powodować wrażenie chaosu i bałaganu.

Ciekawe wykończenie ścian

Wśród ważnych detali aranżacyjnych warto wymienić przede wszystkim aranżację ścian. We wnętrzach biurowych ściany mają wyjątkowo dużą powierzchnię, która aż się prosi o nadanie im nowego wyrazu. Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego koloru farby. Później warto umieścić na ścianach efektowne postery, plakaty, ciekawe grafiki lub stylowe naklejki, które poprawią efekt wizualny. Zamiast malowania ściany można również zdecydować się na efektowną fototapetę. Takie rozwiązanie sprawdza się wtedy, gdy chcemy szybko i bez większych prac remontowych urządzić wnętrze i wprowadzić do niego nowe detale. Fototapety świetnie się prezentują, są trwałe, wytrzymałe, odporne na uszkodzenia i nawet po wielu latach wyglądają bardzo dobrze. W wystroju biura warto zwrócić uwagę na meble biurowe, nie tylko biurka i krzesła dla pracowników, ale również szafy, komody, półki, szuflady i inne elementy, w których przechowuje się dokumenty, trzyma sprzęt biurowy czy potrzebne akcesoria. Powinny być one solidne, eleganckie i długowieczne.

Ciekawy pomysł na podłogę

Jeśli zależy nam na efektownym i eleganckim wystroju wnętrza, warto rozważyć również nową podłogę. Wbrew pozorom, nie trzeba od razu zrywać starej warstwy i zabierać się za czasochłonne prace remontowe. Doskonałym rozwiązaniem mogą być panele winylowe, które się nakleja lub mocuje na zasadzie click na już istniejącej warstwie podłogi. Panele winylowe są eleganckie, estetyczne, wygodne w użytkowaniu, a jednocześnie bardzo trwałe, wytrzymałe i odporne na ścieranie. Są wykonane z dwóch warstw – spodnia warstwa zrobiona jest z korka, zewnętrzna natomiast to naklejona warstwa estetyczna, która może imitować każde inne pokrycie podłogowe od desek drewnianych, przez marmur aż po płytki ceramiczne. Wybór jest na tyle duży, że bez problemu można znaleźć panele idealnie dopasowane do potrzeb konkretnego wnętrza oraz jego użytkowników.