Freelancer – w jakich zawodach ma szansę na powodzenie?

night-1927265_640Freelancer to osoba pracująca bez etatu, która wykonuje pewne zadania na zlecenie. W jakich zawodach takie rozwiązanie się sprawdza? Sprawdzamy!

Fryzjer

Na pewno freelancerem może zostać fryzjer. Nie musi współpracować na stałe tylko z jednym salonem, lecz może zostać fryzjerem mobilnym, który będzie dojeżdżał do swoich klientów. Oczywiście, ale móc odnosić sukcesy w tych fachu i co najważniejsze, zarabiać, trzeba mieć odpowiednie umiejętności. Dlatego takie rozwiązanie polecane jest osobom, które kończyły specjalistyczne szkoły lub kursy. Na zasadzie freelancingu można pracować na dwa sposoby – jeżdżąc po domach, czyli oferując usługi mobilne, lub wynajmując stanowisko w salonie, tzw. freelance studio.

Fotograf

To zawód, który poza niezbędnymi umiejętnościami wymaga posiadania niezbędnego sprzętu. Oczywiście nie mówimy tutaj o jakimś zwykły aparacie cyfrowym, lecz najwyższej jakości sprzęcie. Od fotografa wymaga się wysokiej jakości zdjęć, a takich efektów niestety nie jest w stanie dać aparat za 500 zł. Jeśli chodzi o samą pracę i zarobki, to fotograf ma bardzo szerokie możliwości. Ludzie coraz chętniej decydują się na profesjonalną obsługę fotograficzną ważnych dla nich chwil. Dobry fotograf zatem nigdy nie będzie miał czasu na nudę. Może zarabiać na różnego typu imprezach okolicznościowych, jak również na sesjach zdjęciowych, czy reklamach. Jak wyglądają efekty pracy profesjonalnego fotografa sprawdzisz na stronie z fotografami z Warszawy.

Krawcowa

Krawcowa również może pracować na zasadzie freelancingu. W tym zawodzie wymaga się umiejętności krawieckich, kreatywności oraz odpowiedniego sprzętu. Swoją pracę krawcowa może wykonywać, gdzie tylko chce, w wynajętym lokalu lub nawet w domu. To nawet wygodne rozwiązanie dla kobiet wychowujących dzieci, ponieważ w ten łatwy sposób mogą pogodzić pracę z opieką nad pociechami.

Stylista

W dzisiejszych czasach bardzo dużą wagę przykłada się do wyglądu. Dlatego też coraz więcej osób zwraca też większą uwagę na to, co zakłada. Niektórzy mają dobre wyczucie stylu i są w stanie sami podążać za aktualnymi trendami. Inni niestety nie mają takich umiejętności i nie wiedzą, jak się ubierać, więc decydując się na skorzystanie z usług stylisty. To właśnie on pomoże od nowa stworzyć garderobę, pokaże co i na jaką okazję zakładać oraz pomoże dobrać styl adekwatnie do wykonywanej pracy. W zawodzie stylisty jak freelancer można pracować z domu, prowadzić swoją stronę, jak również oferować usługi z dojazdem do klienta. Na pewno takie rozwiązanie sprawdzi się tam, gdzie ludzie lubią się ubierać, jak również tam, gdzie wymaga się odpowiedniego wyglądu.

Opiekunka do dzieci

Opiekunka do dzieci również może pracować jako freelancer. Co do tego wystarczy? Na pewno wykształcenie pedagogiczne, głowa pełna pomysłów oraz zamiłowanie do pracy z dziećmi. To minimum, które wystarczy, by pracować na własną rękę, bez konieczności wiązania się z jakąś szkołą, czy przedszkolem. Tak naprawdę zapotrzebowanie na tego typu usługi jest duże, ponieważ wiele rodzin potrzebuje opiekunki do dzieci. Dlatego też można pomyśleć nad stworzeniem własnego domowego przedszkola i podjęcia się opieki nad większą grupką.

Podobne artykuły:
Pracownik bez etatu – komu opłaca się taka forma zatrudnienia?
Fotografia to Twoja pasja? Jak na niej zarobić?
Sesje fotograficzne w firmie – jak dobrze wypaść na zdjęciu biznesowym?