Idealny strój na poszukiwanie pracy

beautiful-beauty-blouse-1036623Po otrzymaniu zaproszenia na rozmowę o pracę, ochoczo zabierasz się za przygotowanie do spotkania. Jednym z ich elementów jest skompletowanie garderoby, dzięki której podkreślisz wizerunek profesjonalisty. O czym należy pamiętać, wybierając strój na spotkanie rekrutacyjne?

Zadbany i schludny strój

Podstawą doboru idealnego stroju na poszukiwanie pracy jest jego schludny stan. Niezależnie od tego, z jakich elementów będzie składać się Twoja stylizacja, powinny one być wyprane i starannie odprasowane. Zadbaj, by nie zwisały z nich metki czy nitki. Na Pracuj.pl możesz znaleźć wiele pomocnych wskazówek odnośnie wizerunku w czasie rozmowy o pracę.

Oszczędne zdobienia i minimalistyczna klasyka

Na rozmowę kwalifikacyjną wybieraj stroje, które cechują się klasycznym krojem i stonowaną kolorystyką. W takich ubraniach będziesz prezentować się elegancko i profesjonalnie. Złym pomysłem są falbaniaste bluzki czy spódnice u kobiet lub pstrokate koszule z fantazyjnymi kołnierzami u mężczyzn. Ostrożnie dobieraj też dodatki. Powinny one delikatnie podkreślać Twój outfit, a nie dominować.

Co powinien zakrywać damski strój?

Kobieta najlepiej prezentuje się w czasie rozmów o pracę, gdy zakłada spódnicę. Ołówkowa spódnica jest wręcz symbolem profesjonalnego biurowego outfitu. Pamiętaj jednak, że optymalna długość ubrania powinna sięgać za kolano. Zarówno zbyt krótka, jak i zbyt długa spódnica nie będą dobrze się prezentować. Kobiety powinny pamiętać, by uważać na głębokość dekoltu. Być może komuś wycięta bluzeczka pomogła w zdobyciu pracy, jednak chyba nie chciałabyś pracować w przedsiębiorstwie, które na takiej podstawie dobiera pracowników?

Odpowiednie obuwie

Jeśli chodzi o buty na rozmowę kwalifikacyjną, sprawa jest raczej prosta. Eleganckie obuwie powinno zakrywać pięty i palce. Kobiety najpiękniej będą prezentować się w czółenkach o odpowiednio dobranym do sylwetki obcasie i stonowanym kolorze. Mężczyźni mogą założyć na spotkanie klasyczne trzewiki lub buty przeznaczone do garnituru.