Impreza firmowa – czego nie może na niej zabraknąć?

Office party

Nie ma na rynku firmy, która nie miałaby na koncie chociaż jednej imprezy firmowej. Okazji jest wiele, od imprez świątecznych, poprzez te spowodowane dobrymi wynikami, awansem któregoś z przełożonych czy okazja związana bezpośrednio z profilem działalności samego przedsiębiorstwa. Powodów samej organizacji imprezy jest sporo, jednak zanim przejdziemy do samych czynności organizacyjnych zastanówmy się, na co zwrócić szczególną uwagę i jak prawidłowo zorganizować taką uroczystość.

Charakter imprezy

Najczęściej impreza firmowa ma charakter oficjalny, jednak po takiej części następuje mniej oficjalna część imprezy, na której goście mają nieco więcej swobody. Zazwyczaj część oficjalna takiego przyjęcia nawiązuje bezpośrednio do okazji, z jakiej spotkali się pracownicy firmy i wymaga bardziej eleganckiego stroju. Jeśli taką okazją są na przykład zbliżające się święta, to spotkanie firmowe na charakter symbolicznej wigilii, na której następuje łamanie się opłatkiem i poczęstunek. Dużo więcej możliwości daje nam nieoficjalna część imprezy. Sposobów na jej zorganizowanie jest co nie miara.

W sezonie letnim można pokusić się o zorganizowanie imprezy na zewnątrz, w formie pikniku czy imprezy ogrodowej, jeśli tylko mamy taką możliwość. Niezależnie od okazji niezmiernie ważnym elementem firmowej imprezy jest poczęstunek. Mamy tu kilka możliwości, od skorzystania z usług firmy zewnętrznej, oferującej gotowy catering, poprzez samodzielnie zorganizowanie jedzenia, z pomocą kolegów z pracy. Bardzo miłym gestem jest zapakowanie słodkości do domu pracownikom, co jest miłym gestem i pamiątką z imprezy. Dobrze jest wykorzystać produkty sezonowe i nawiązać pożywieniem do okazji, z jakiej organizowany jest firmowy event.

Dodatkowe atrakcje na imprezę

Impreza firmowa to nie tylko oficjalna część i smaczne przekąski, ale również dodatkowe atrakcje, które umilą czas podczas samej imprezy. Im bardziej aktywne atrakcje, tym ciekawiej spędzą czas zaproszeni pracownicy. Często wykorzystywanym pomysłem jest fotobudka, dzięki której można mieć pamiątkę z takiej imprezy, w postaci wesołych zdjęć w śmiesznych stylizacjach. Oprócz tego można skorzystać z pomysłem karaoke czy wspólnej gry w kręgle, bilard czy inne gry. Oprócz atrakcji wewnątrz budynku można zorganizować również atrakcje na świeżym powietrzu. Mogą to być różne zabawy grupowe na zewnątrz, także z wykorzystaniem takich rzeczy, jak zdalnie sterowane samochodziki, gokarty czy popularne ostatnio drony. Pomysłów jest co nie miara i od nas samych i naszego budżetu zależy, na co się ostatecznie zdecydujemy.

Co jeszcze na koniec?

Organizując imprezę firmową należy pamiętać, że impreza nie ma charakteru osobistego, a same atrakcje dopasować bezpośrednio do pracowników i okazji. Miłym gestem jest pozostawienie pamiątki po takim spotkaniu, na przykład w formie wspomnianych zdjęć z fotobudki czy ciast zapakowanych na wynos (można do tego wykorzystać takie oto opakowania na ciasto). Jeśli samodzielna organizacja imprezy nas przytłacza, to należy zdecydować z usług firmy eventowej.