Jak rozpocząć kopanie kryptowalut?

what-is-bitcoin-story

Zastanawiasz się w jaki sposób należy rozpocząć kopanie kryptowalut? Zanim odpowiemy sobie na to pytanie musimy zwrócić uwagę na coś innego. Musimy zwrócić uwagę na to, czy kopanie kryptowalut najzwyczajniej w świecie możemy uznać za coś opłacalnego. Mówiąc wprost – konieczna jest kalkulacja opłacalności.

Na pewno należy sobie powiedzieć o tym, że dobrym rozwiązaniem będzie kalkulator uwzględniających zmiany trudności. W przypadku kopania bitcoinów zmiany trudności są najzwyczajniej w świecie nieuniknione. Poza tym pamiętajmy też o tym, że każda kalkulacja powinna zostać wykonana w bitcoinach. Przejdźmy teraz do kupowania koparki.

Kupowanie koparki

Jeżeli zastanawiacie się nad tym czy można powiedzieć o prostej recepcie w przypadku sprzętu do miningu, czas na złe wiadomości – takiej recepty nie ma. W końcu koparki nie mogą być porównane do zwykłego sprzętu komputerowego. Warto też powiedzieć, że kupowane koparki możemy podzielić na dwie grupy:
koparki prosto od producenta
koparki używane

Jak łatwo się domyślić, w przypadku tej drugiej grupy mamy do czynienia z dodatkowymi kosztami. Koniecznie należy też “wyróżnić” przedsprzedaż danego sprzętu. W przypadku przedsprzedaży danego sprzętu bardzo często dochodzi do sytuacji, w której mamy opóźnienia w dostawie (mówiąc wprost zanim otrzymamy koparkę, ta może stać się nieopłacalna).

Kilka słów o najpopularniejszej kryptowalucie świata

Jeżeli zdecydujecie się na kopanie kryptowalut bardzo prawdopodobne, że Wasze działania będą związane z myślą o Bitcoinie. Bitcoin jest najpopularniejszą kryptowalutą. Co można na jej temat powiedzieć? Na pewno należy odnieść się do tego jak wyglądały początki. Wprowadzenie do sieci internetowej miało miejsce w 2009 roku. Za wprowadzeniem stoi/stali Satoshi Nakatomo (nie można jednoznacznie ocenić czy mówimy o osobie, czy też grupie ludzi). Dodatkowo, w przypadku Bitcoina nie mamy do czynienia z odpowiednikiem fizycznym. Tak dotarliśmy do najprawdopodobniej najważniejszej informacji – ze względu na konstrukcję systemu zawsze jest tak, że mamy maksymalną ilość bitcoinów możliwych do wygenerowania (ilość bitcoinów określona jest z góry, nigdy nie będzie większa niż 21 milionów). Warto w tym momencie odnieść się do tradycyjnych pieniędzy – jak doskonale powinno być wiadomo, w przypadku tych pieniędzy banki centralne mogą tworzyć każde ilości.

Wprowadzenie do kopania kryptowalut

Tekst miał za zadanie być takim wprowadzeniem do kopania kryptowalut i zadanie zostało jak najbardziej zrealizowane. Pamiętajcie jednak, że wprowadzenie nikogo nie czyni ekspertem. Świetnym przykładem w tej kwestii jest wspomniany na samym początku kalkulator opłacalności. Krótko mówiąc – przed Wami jeszcze całe mnóstwo nauki odnośnie Bitcoinów. Niewątpliwie, w tej kwestii wszystko zależy tylko i wyłącznie od tego jakie będzie Wasze podejście. Już dosłownie na sam koniec warto odnieść się do tego, że pod żadnym pozorem nie należy podejmować pochopnych decyzji. Decyzja powinna charakteryzować się tym, że będzie odpowiednia.

Artykuł powstał przy współpracy z https://kopaniebitcoin.pl