Kursy i szkolenia na zawodowego tancerza – od czego zacząć?

hiphop

Taniec zyskuje coraz większe grono zwolenników. Z każdym dniem to grono powiększa się o osoby, które poświęcają swój cenny czas i pieniądze na szkolenia, warsztaty oraz kursy. Część z tych osób robi to hobbystycznie. Jednak są też tacy, dla których taniec to życie, dlatego, marzą, by stał się ich sposobem na życie. Tylko… od czego zacząć?

Do tańca trzeba się przygotować

Jeśli chcesz grać na instrumentach, musisz wybrać taki, na którym granie będzie Ci przychodziło z łatwością. Nie inaczej jest w przypadku tańca. Jeśli ustaliłeś, że to właśnie taniec jest Twoją życiową pasją i chciałbyś, by stał się Twoim głównym sposobem utrzymania, to potrzebujesz odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim musisz ustalić, jaki styl będzie dla Ciebie odpowiedni. Niektórzy sądzą, że dobry tancerz to taki, który potrafi zatańczyć wszystko. Jednak w praktyce tancerz, który próbuje wszystkich technik, w żadnym nie będzie najlepszy. Zdecydowanie lepiej skupić się na jednym stylu i opanować go do perfekcji, a następnie w wolnej chwili poszerzać swoje doświadczenie. Dlatego zrób małe rozeznanie, popróbuj różnych stylów tanecznych i wybierz ten, w którym czujesz się najlepiej.

Kiedy zacząć?

Zawód tancerza jest bardzo absorbującym zajęciem. Wymaga wielu lat ćwiczeń, mnóstwa wyrzeczeń i ciągłego doskonalenia warsztatu tanecznego. Zawodowi tancerze to przede wszystkim osoby, które ćwiczą pod okiem trenerów już od najmłodszych lat. Dlatego im wcześniej zapiszemy się na zajęcia, tym lepiej. Dzieci nie tylko łatwiej przyswajają wiedzę, ale także wskutek ćwiczeń, mogą odpowiednio przygotować ciało i tym samym taniec będzie przychodził nam z większą łatwością.

Jakie kursy i szkolenia wybrać?

Na koniec to, co najważniejsze – jakie szkolenia ukończyć, by stać się zawodowym tancerzem? Wybór z pewnością nie będzie łatwy. Na rynku jest tak wiele szkół tańca, że ciężko się na jakąś zdecydować. Z pewnością wybór ten powinien być bardzo dobrze przemyślany i zgodny z wcześniejszymi ustaleniami. Przykładowo, skoro wybraliśmy, że naszym konikiem jest taniec towarzyszki, to należy brać pod uwagę tylko te szkoły, które w swojej ofercie mają tego typu kursy. Jednak nie może to być byle jaka szkoła, lecz taka, która oferuje profesjonalnych instruktorów. Dlatego, zanim zapiszemy się na jakiś kurs, lepiej najpierw zebrać trochę informacji o poszczególnych szkołach. Możemy do tego celu wykorzystać Internet. Szkoły tańca bardzo często mają swoje strony internetowe, można sprawdzić ich dokładną ofertę, porównać z innymi szkołami oraz sprawdzić opinię byłych uczniów. W ten sposób unikniemy rozczarowania i zyskamy pewność, że nie tracimy czasu na lekcje, które nic nam nie dadzą. Niewątpliwie wśród polecanych szkół znajduje się Agustin Egurrola Dance Studio, w której pod okiem doświadczonych instruktorów można podszkolić swój taneczny warsztat oraz nabyć umiejętności, których wymaga się od zawodowych tancerzy. Oczywiście taniec towarzyski to tylko jedna z możliwości, dostępne są kursy i szkolenia również z tańca jazzowego, hip-hopu i wielu innych. Wystarczy tylko wybrać ten odpowiedni i zapisać się na zajęcia.