Leasing kontra pożyczka na auto służbowe – co opłaca się bardziej w firmie?

pretauto_shutterstock_593259506

Większość firm nie da rady normalnie funkcjonować bez dobrego i komfortowego auta służbowego, z którego korzystają nie tylko właściciele przedsiębiorstw, ale również pracownicy. Zakup samochodu to poważna decyzja finansowa, warto więc ją dobrze przeanalizować.

Wielu właścicieli firm decyduje się na wzięcie samochodu w leasingu. Leasing jest zresztą ofertą skierowana przede wszystkim do klientów biznesowych. Klienci indywidualni stanowią zaledwie ułamek wszystkich klientów, którzy decydują się na leasing auta. W przypadku leasingu do wyboru mamy dwa rodzaje – leasing operacyjny i finansowy. Leasing operacyjny funkcjonuje w podobnym stylu, co umowa najmu jakiejkolwiek innej rzeczy. Leasing finansowy jest natomiast w dużym stopniu podobny do zakupu samochodu na raty.

Aby otrzymać samochód w leasingu, trzeba przede wszystkim spełnić wszystkie warunki. Firmy udzielające leasingu na samochód sprawdzają zdolność kredytową swoich klientów, aby mieć pewność, że regularnie będą opłacali oni miesięczne raty. Poza comiesięcznymi opłatami leasing wiąże się też często z koniecznością uiszczenia opłaty początkowej czy też końcowej. Po zakończeniu umowy jest możliwość wykupu samochodu po niższej cenie.

Pożyczka daje więcej korzyści niż leasing samochodowy

Pożyczka na zakup samochodu pod wieloma względami wydaje się lepsza niż umowa leasingowa. Przede wszystkim, po zakończeniu spłacania pożyczki samochód staje się naszą własnością. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że wysokość raty jest zwykle dosyć zbliżona do opłaty leasingowej, pożyczka wydaje się lepszym rozwiązaniem. Co więcej, pożyczkę można bez problemu wziąć na auto używane, gdy tymczasem oferta leasingu dotyczy najczęściej samochodów nowych lub takich, które są prawie nowe. Z pewnością nie dostaniemy umowy leasingowej na auto, które ma już kilka czy nawet kilkanaście lat.

Dobry pomysł – wynajęcie samochodu

Właściciele firm, którzy chcą mieć pod ręką sprawny i komfortowy samochód służbowy, mają do wyboru jeszcze jedną opcję – mogą auto wynająć. Na https://wynajemdlugoterminowyaut.pl/ można znaleźć ciekawą ofertę długoterminowego wynajmu samochodów. Wbrew pozorom, nie trzeba wynajmować auta jedynie na kilka dni czy tygodni, można je sobie wypożyczyć nawet na kilka miesięcy czy lat. To dobre rozwiązanie dla tych firm, w których dodatkowy środek transportu jest potrzebny jedynie sezonowo lub na pewien czas. Dzięki temu można uniknąć wszystkich kosztów związanych z zakupem czy utrzymaniem auta. Jeśli wynajmujemy samochód, oprócz kosztów wynajmu ponosimy jedynie koszty zatankowania baku.

Nie interesują nas natomiast żadne kwestie związane z ubezpieczeniem, serwisem czy naprawami. Przez cały okres wynajmu mamy bowiem do dyspozycji doradcę, który zajmuje się wszelkimi problemami, jakie pojawiają się podczas użytkowania samochodu. Dzięki temu możemy sporo zaoszczędzić, a jednocześnie jeździć wygodnym i komfortowym autem, który spełnia wszystkie nasze wymagania czy potrzeby.