Makijaż biznesowy – czyli jaki?

Profesjonalny wygląd to coś więcej niż tylko wybór stroju, który wygląda świeżo, swobodnie, a jednocześnie – właśnie profesjonalnie. Tym bardziej nie należy lekceważyć wizerunku zawodowego, zwłaszcza jeśli planujesz awansować i osiągnąć swoje cele.

kopalnia colors

Myśl i troska, jaką wkładasz w wizerunek kobiety sukcesu, nie powinna ograniczać się do strojów, które wybierzesz na spotkania biznesowe, ale powinna odzwierciedlać każdy aspekt, który łączy całość w spójny wizerunek. Tutaj znajdziesz wszystkie niezbędne na początek porady co do tworzenia profesjonalnego wyglądu do każdego dnia w pracy, a jeśli po przeczytaniu tego tekstu nadal będziesz głodna wiedzy – koniecznie zajrzyj na : https://www.wizazystkawroclaw.pl/ i znajdź pomoc, inspiracje, porady.

Wyzwaniem, przed którym staje obecnie wiele młodych kobiet, jest wybór profesjonalnego makijażu, fryzury i stroju, które wyglądają ładnie, ale nie odwracają uwagi od umiejętności i talentu. Jeśli chodzi o miejsce pracy, mniej znaczy więcej pod względem makijażu. Jednak żaden makijaż nie jest tak zły, jak brak makijażu, ponieważ jest to w pewien sposób informacja dla twoich inwestorów i klientów, że twoje życie zawodowe rzuca cień na osobiste i że nie troszczysz się o siebie.

Profesjonalny wygląd kobiety musi wspierać jej osiągnięcia zawodowe, dlatego też to byś zawsze wyglądała kompetentnie i pewnie jest niezwykle ważne. Ba! Badania pokazują, że kobiety, które robią sobie makijaż do pracy, mają większe szanse na awans.

Ale zanim zaczniesz – pozwól, że najpierw dam ci kilka wskazówek, jak osiągnąć profesjonalny, nieformalny makijaż biznesowy.

Porady dotyczące makijażu biznesowego

Jest kilka podstawowych aspektów do rozważenia podczas wykonywania makijażu biznesowego. Spróbuję przedstawić je tak jasno, jak to tylko możliwe.

Wyreguluj brwi i przygotuj skórę – jak zwykle makijaż wygląda znacznie lepiej, gdy skóra jest zdrowa i czysta. Rutynę pielęgnacji skóry dopasuj do swoich potrzeb, umawiaj się na wizytę u kosmetyczki raz w miesiącu i utrzymuj brwi zadbane i stylizowane przez cały czas.

Używaj profesjonalnych produktów do makijażu – są one nie tylko lepsze dla skóry, ale także lepiej się nakładają i pomagają utrzymać idealny wygląd przez cały dzień.

Niech ten makijaż będzie prosty – musisz mieć możliwość robienia makijażu każdego ranka, przed pójściem do pracy, w około 10-15 minut, nie komplikuj sobie tego.

Niech będzie dość naturalnie – mniej znaczy więcej, jeśli chodzi o makijaż biznesowy, dlatego staraj się podkreślać swoje naturalne cechy, zamiast rozpraszać uwagę wszystkich, z którymi rozmawiasz, za pomocą zbyt dużego akcentu na oczy czy usta.

Wybierz schemat kolorów, który będzie pasował do Ciebie – najlepsze opcje kolorystyczne dla makijażu biurowego to nie trendy kolorystyczne wybierane na nowo każdego roku, ale szereg neutralnych odcieni i odcieni uzupełniających, które podkreślą Twoje oczy i kolor włosów.

Najlepsze cienie do powiek to:

  • beż
  • szampan
  • złota róża
  • wanilia
  • ciemnoszary
  • brązowy
  • brzoskwinia
  • śliwka
  • czekolada

Wybierz ciepłe odcienie dla biura – oświetlenie fluorescencyjne w większości budynków biurowych jest chłodne (niebieskawo-białe) musisz więc użyć makijażu na swoją korzyść, aby przeciwdziałać ziemistym odcieniom i rozjaśnić cerę.