Maksymalizacja przestrzeni na posesji? To musi być brama składana!

Innowacje w rozwiązaniach ogrodzeń i bram przyniosły nowe sposoby rozwiązywania starych problemów – widać to idealnie, gdy patrzy się na rozwiązania takie jak bramy harmonijkowe, czy bramy łamane na stronach takich jak https://www.qualum.pl/. Ponieważ rozmiary nieruchomości stają się coraz mniejsze, branża wymyśliła opcje, które mogą pomóc zmaksymalizować przestrzeń. Nowe innowacje, takie jak uchylna brama harmonijkowa, zmniejszają niepokój właścicieli nieruchomości o ich przestrzeń życiową i bezpieczeństwo.

Co musisz wiedzieć o uchylnej bramie łamanej?

Wahadłowa brama składana dwuskrzydłowa została zaprojektowana specjalnie w celu maksymalizacji przestrzeni na posesji. Jednocześnie ten typ bramy został zaprojektowany tak, aby odzwierciedlać nowoczesne udogodnienia, takie jak automatyka. Czym różni się od innych bramek? Wahadłowa brama harmonijkowa ma dwa skrzydła z każdej strony, które składają się w jednym kierunku. Zmniejsza to przestrzeń potrzebną do obsługi bramy. Podobnie jak wiele innych bram, brama ta jest dostępna w szerokiej gamie stylów i kolorów.

Zalety bramy harmonijkowej

Dzięki mnogości opcji dostępnych dla współczesnego właściciela domu znalezienie odpowiedniego typu bramy może być trudne. Jednak pewne warunki życia lub wymagania przestrzenne mogą skłaniać Cię do wyboru bramy tego rodzaju. Brama wahadłowa jest idealna do mieszkań w centrum miasta, krótkich i wąskich podjazdów, jednostek w kompleksach mieszkalnych, ogólnych wejść do miejsc pracy, garaży lub parkingów w piwnicy.

Oto kilka korzyści, które mogą pomóc w podjęciu decyzji.

Kiedy pracujesz w ograniczonej przestrzeni, musisz oderwać się od tradycji. Standardowa brama dwuskrzydłowa, która wymagałaby dużej przestrzeni, nie będzie w stanie sprostać Twoim potrzebom. Podobnie brama rolowana lub uchylna nie sprawdzi się w wielu garażach.

Głównym punktem konstrukcyjnym dwuskrzydłowej bramy skrzydłowej jest oszczędność miejsca. Wyobraź sobie, że masz do czynienia z 4-metrowym otworem, ale masz tylko jeden metr powierzchni na huśtawkę. Dwuskrzydłowa brama łamana pozwala na cztery metry, które można zgrabnie przesunąć na obszar jednego metra. Daje to więcej przestrzeni użytkowej innym rzeczom w garażu.

Sprawdzi się w trudnych warunkach

Oprócz ogólnie ograniczonej przestrzeni, konstrukcja tego rodzaju bram jest również idealna wtedy, gdy masz do dyspozycji pochyłe napędy, na których standardowa brama wahadłowa by się załamała, podjazdy zakrzywione i w kształcie litery U, czy też krótkie podjazdy i wąskie bloki.

Większość ludzi nie myśli o automatycznych bramach skrzydłowych, gdy rozważają ograniczone przestrzenie z powodu braku opcji. Teraz brama łamana ma intuicyjną konstrukcję, którą można łatwo zautomatyzować.

Napędy natynkowe można zainstalować z tyłu skrzydła bramy, a w razie potrzeby nawet pod ziemią. Jedną z zalet systemu bram harmonijkowych jest to, że mogą działać bez szyn. Oznacza to, że nie ma potrzeby konserwacji torów, na których mogą gromadzić się liście i brud. Nie ma również potrzeby naruszania ziemi ogrodowej lub cementu w celu ułożenia torów.

[TB]