Maszyna do czyszczenia podłogi – poznaj najczęstsze problemy z obsługą
Awaria sprzętu prowadzi do przestoju sprzętu. Bez sprzętu do sprzątania zespół sprzątający będzie musiał poświęcić więcej czasu na wykonanie każdego zadania, co prowadzi do niższej wydajności pracowników i wyższych kosztów pracy.
Znajomość problemu dotyczącego komercyjnego urządzenia podłogowego może pomóc w lepszym zrozumieniu, czy ta maszyna do mycia podłóg wymaga profesjonalnej naprawy, czy jest to proste rozwiązanie.
Niektóre z najczęstszych przyczyn uszkodzenia sprzętu mogą być naprawione przez Ciebie. Brak konieczności oddawania maszyny do naprawy w związku z czymś, co można łatwo naprawić, pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze oraz pozwoli zespołowi sprzątającemu szybciej wrócić na właściwe tory.
Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o najczęstszych problemach z czyszczącymi maszynami podłogowymi do zastosowań komercyjnych:
- maszyna nie włącza się
- maszyna wibruje bardziej niż normalnie
- maszyna stępia i drapie podłogę
Maszyna podłogowa nie włącza się?
Możliwa przyczyna: nie jest właściwie podłączona.
Jeśli maszyna podłogowa nie chce się włączyć, sprawdź, czy jest podłączona do gniazdka ściennego. Wtyczka mogła wypaść lub została umieszczona w uszkodzonym gniazdku.
Najlepiej sprawdź dwukrotnie, czy problem nie wynika z gniazdka ściennego, a nie z maszyny podłogowej. Sprawdź gniazdko, podłączając drugie urządzenie, aby sprawdzić zasilanie. Jeśli drugie urządzenie nie jest zasilane, gniazdko ścienne nie działa. Jeśli drugie urządzenie jest zasilane, problem nie dotyczy gniazdka elektrycznego.
Możliwa przyczyna: Uszkodzony lub postrzępiony przewód zasilający
Uszkodzone lub postrzępione przewody zasilające mogą uniemożliwiać zasilanie urządzenia. Kable zasilające są zwykle uszkodzone w wyniku niewłaściwego przechowywania i użytkowania. Kable należy przechowywać zgodnie ze specyfikacjami producenta. Większość maszyn będzie wyposażona w haczyk do owijania przewodu. Nie pozostawiaj przewodu rozpakowanego w schowku!
Podczas użytkowania operator musi ostrożnie manewrować wokół przewodów, aby maszyna nie przejechała po przewodzie. Jeśli będzie inaczej – kable ulegają uszkodzeniu i stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkownika. Aby uniknąć przejechania kabla, operator powinien uruchomić maszynę najbliżej gniazdka, z którego korzystają jako źródło zasilania, a następnie odejść od wtyczki.
Wyrwanie przewodu zasilającego z gniazdka spowoduje zgięcie końcówek i może spowodować odłączenie wtyczki od przewodu. Najlepiej sprawdź, czy w przewodzie zasilającym nie ma zagiętych zębów, brakujących zębów lub wystrzępionych obszarów. W przypadku uszkodzenia osłony ochronnej przewodu lub bolców przewód zasilający należy wymienić. Przewód powinien zostać wymieniony przez certyfikowanego technika.
Serwis i konserwacja maszyny powinny być wykonywane wyłącznie przez certyfikowanego technika. Jest to podstawowa zasada, a jeśli nie jest przestrzegana może się to skończyć niebezpieczeństwem dla zdrowia osoby, która się tego podjęła.