Na co można przeznaczyć kredyt gotówkowy?

Hard-money

Warto powiedzieć sobie jasno i wyraźnie, że żyjemy w czasach kiedy kredyty są dość powszechne. Nie jest to nic dobrego, ponieważ taka sytuacja wskazuje, że jesteśmy zadłużeni. Niemniej nie na tym kierunku się skupimy. Przechodząc od razu do sedna — najlepiej zacząć od tego, że w grę wchodzą różne kredyty, przykładem może być kredyt gotówkowy (i to właśnie nad nim pochylimy się w tym tekście). Konkretnie, skupimy się na tym, na co można przeznaczyć kredyt gotówkowy.

Przeznaczenie kredytu gotówkowego

Bez przedłużania od razu zaznaczmy, że kredyt gotówkowy odnosi się do każdego celu. Dobrze też nieco rozwinąć temat. Otóż sytuacja przedstawia się tak, że bank nie interesuje deklaracja dotycząca przeznaczania środków pieniężnych oraz rozliczanie się z tego, jak te pieniądze zostały wydane. Czy w przyszłości dojdzie do jakiejś zmiany w tym zakresie? Trudno cokolwiek stwierdzić.

Jak wybrać odpowiedni kredyt gotówkowy?

Skoro wiemy już, że nasz cel nie ma znaczenia, pora podjąć decyzję związaną z wyborem kredytu gotówkowego. Kredyt ma stanowić dla nas pomoc, a nie być przeszkodą (innymi słowy — jeśli nie możemy spłacić zaciągniętego kredytu, wtedy powstaje kolejny problem).

Jeżeli chodzi o szczegóły, przede wszystkim trzeba brać pod uwagę koszty. Kiedy zależy nam na najtańszym kredycie gotówkowym, ocena powinna odnosić się do oprocentowania i dodatkowych opłat. Warto podkreślić choćby prowizję, jaką pobiera bank.

Koniecznie należy także wiedzieć, że nie sposób narzekać na wybór kredytów gotówkowych. Duży wybór wydaje się dobrą sytuacją, ale nie zawsze tak jest (kiedy nie wiemy, jak z tego wyboru skorzystać czekają problemy). Kiedy w naszym przypadku mamy taką okoliczność, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pewnego narzędzia. Mówiąc wprost — chodzi o rankingi kredytów gotówkowych. Rankingi kredytów gotówkowych jak sama nazwa wskazuje to specjalne rankingi ofert, które ułatwiają wybór i pozwalają w znacznej mierze zaoszczędzić czas. Gdyby były jakieś wątpliwości dotyczące bezpłatnego korzystania, obawy są absolutnie nieuzasadnione — korzystanie z każdego rankingu kredytów gotówkowych jest absolutnie bezpłatne.

Czy nie lepiej wziąć pożyczkę zamiast kredytu?

W tej części tekstu myślą przewodnią będą pożyczki. Nie wszyscy wybierają kredyt i wypadałoby mieć świadomość, co o takim podejściu powinno się sądzić.

Tak więc, co można powiedzieć o różnicach pomiędzy pożyczką a kredytem gotówkowym (wszak są jeszcze inne kredyty)? W zasadzie nie pozostaje nic innego, jak odnieść się do kwestii formalnych. Ściślej rzecz ujmując, pożyczka może być udzielona wszędzie, nawet przez osobę fizyczną. Taka sytuacja sprawia, że mówimy o znaczenie łatwiejszym dostępie. Niemniej to nie jest najważniejsze. Najważniejsze jest to, że warunki niezbędne do otrzymania pożyczki należy uznać za mniej restrykcyjne, niż to ma miejsce w przypadku kredytu.
Na koniec jeszcze niezbyt przyjemna informacja. Trzeba mieć świadomość, że pożyczka z reguły jest droższym rozwiązaniem niż kredyt gotówkowy.

Przy tworzeniu artykułu brał udział portal ekredyt24.com.pl.