Ograniczenia władzy bądź praw rodzicielskich

Sprawy, które toczą się w celu obrony bądź ustalenia kontaktów z dziećmi należą do jednych z najtrudniejszych. Brak porozumienia między rodzicielami przekłada się na samopoczucie i stan psychiczny dziecka. W takich sytuacjach najlepiej skorzystać z oferty kancelarii prawnej w Wałbrzychu, która pomoże rozwiązać trudne kwestie, unikając przy tym niepotrzebnego stresu oraz nerwów. Należy pamiętać, że niezależnie od sytuacji dobro dziecka jest najważniejsze, a spokój i opanowanie mogą doprowadzić do ugody i korzystnych dla obu stron rezultatów.

W niektórych przypadkach ustalenie planu wychowawczego bądź opieki nad dzieckiem jest niemożliwe.  Wówczas fachowe wsparcie dobrego prawnika w Wałbrzychu staje się nieocenione. Wykorzystując jego wiedzę oraz umiejętności negocjatorskie można doprowadzić do pozytywnego zakończenia się sprawy. W ofercie naszej firmy znajdą Państwo następujące usługi:

  • Szeroki zakres porad prawnych
  • Pomoc negocjatorska podczas rozmów
  • Sporządzanie pism i wniosków
  • Godne reprezentowanie interesów klienta na Sali rozpraw

Wykwalifikowany prawnik Wałbrzych zadba o to, aby czuli się Państwo na rozprawach pewnie i komfortowo. O wszelkich zmianach bądź postępach nasi klienci informowani są na bieżąco. Dokładamy wszelkich starań aby podczas tych trudnych sytuacji być wsparciem merytorycznym i psychicznym. Zniwelowanie stresu i nerwów korzystnie wpływa na negocjacje i podejmowanie wyborów.

Praktyka radcy prawnego w Wałbrzychu dotyczy spraw:

  • mających na celu odebranie praw rodzicielskich
  • dotyczących zmiany orzeczenia na temat władzy rodzicielskiej
  • zlecenie władzy rodzicielskiej jednemu z partnerów
  • ograniczających, pozbawiających, przywracających władze rodzicielską
  • charakteryzujących formę kontaktów z dzieckiem
  • umożliwiających zmianę danych osobowych (imię, nazwisko) potomka

Zezwolenie dotyczące ograniczenia władzy bądź praw rodzicielskich jest trudne do wyegzekwowania. Sąd decyduje się na ograniczenie władzy wówczas gdy bezpieczeństwo dziecka nie jest zachowane. Do takich przesłanek należy: brak opieki nad dzieckiem, zaniedbanie dotyczące kontroli obowiązku szkolnego, brak zgody na operację, która służy ratowaniu zdrowia bądź życia oraz nadmierne spożywanie alkoholu. Gdy sąd ma odpowiednie dowody świadczące o całkowitym zaniedbaniu oraz nieposiadaniu zdolności wychowawczych może całkowicie ograniczyć prawa rodzicielskie. Do takich sytuacji dochodzi po rozwodzie rodziców, którzy nie zdają sobie sprawy z roli i obowiązków rodzica jako wychowawcy.