Posiadanie odpowiednich ubrań do karmienia piersią – to ważne

Jeśli planujesz karmić dziecko piersią lub jeśli już karmisz piersią, prawdopodobnie zadałaś już sobie pytanie: „W co mam się ubrać, kiedy karmię piersią?” Jest to ważne pytanie, które należy zadać, ponieważ niektóre ubrania jak bluzki do karmienia piersią są znacznie łatwiejsze do noszenia niż inne.

Być może przyjaciele proponowali Ci sugestie, a po pewnym czasie karmienia prawdopodobnie będziesz oferować innym znajomym te same wskazówki. Posiadanie odpowiednich ubrań może i ułatwi Ci życie podczas pracowitych dni z nowo narodzonym dzieckiem.

Najlepsze ubrania do noszenia podczas karmienia piersią

Nie musisz kupować specjalnych ubrań do karmienia, aby móc wygodnie karmić piersią. Bluzka zapinana na guziki, którą można szybko rozpiąć lub koszulka, którą można podciągnąć, aby wyeksponować piersi, będą działać dobrze.

Jeśli jednak chcesz kupić odzież dla karmiących mam, masz do wyboru wiele wzorów i fasonów. Dzięki rozcięciu lub klapie z przodu ubrania do karmienia możesz sobie ułatwić to zadanie i dyskretnie karmić piersią.

Ubierz to:

-Wygodne bluzki do karmienia
-Biustonosze do karmienia
-Koszulki bez rękawów do karmienia
-Chusty do karmienia lub sukienki zapinane na guziki

Nie to:

-Kombinezony
-Sukienki bez guzików z przodu
-Nadmierne warstwy
-Zwykłe biustonosze z fiszbinami

Wskazówki dotyczące wybierania odzieży do karmienia piersią

Poniżej przyjrzymy się konkretnym artykułom odzieżowym, ale kilka ogólnych wskazówek dotyczących Twojej garderoby to świetny sposób na rozpoczęcie planowania.

plakaty 3d drukarniaWybierając elementy do swojej garderoby, pamiętaj, że wzory, nadruki i ciemniejsze kolory pomogą ukryć nieoczekiwane wycieki znacznie lepiej niż jednolite lub jasne kolory. Możesz również założyć wkładki laktacyjne do biustonosza do karmienia, aby pomóc wchłonąć mleko z nieszczelnych piersi i zapobiec przedostawaniu się plam do ubrania. Chociaż są one pomocne, wiele nowych matek powie Ci, że wkładki laktacyjne pomagają tylko do pewnego stopnia.

Kurtki, kamizelki i swetry warto mieć pod ręką na wypadek, gdybyś potrzebował szybko zatuszować kłopotliwą plamę. Mogą pełnić funkcję okrycia do karmienia, umożliwiając również bardziej dyskretne karmienie piersią. Szaliki i szale to również świetne akcesoria, które mogą zatuszować przecieki i pomóc zapewnić prywatność, jeśli będziesz karmić piersią w miejscach publicznych. Staraj się unikać obcisłych biustonoszy, topów i bluzek. Ucisk ciasnego ubrania na piersi może być niewygodny i może prowadzić do podrażnień sutków, zatkania przewodów mlecznych lub zapalenia sutka.

Rodzaje odzieży do karmienia piersią

Od ubrań codziennych po profesjonalne stroje, a nawet stroje wizytowe – możesz znaleźć różnorodne bluzki, koszule, podkoszulki, sukienki i piżamy stworzone specjalnie dla mam karmiących piersią. Ubrania do karmienia można znaleźć w sklepach położniczych, domach towarowych lub w Internecie. W każdym z tych miejsc znajdziesz wiele przykładów dostępnych rodzajów odzieży do karmienia, które możesz chcieć dodać do swojej garderoby: