Pożyczka na pierścionek zaręczynowy: czy to dobry pomysł?

Za coś takiego jak pierścionki zaręczynowe z diamentem najlepiej płacić gotówką. Ale my to rozumiemy: jesteś młodym lekkoduchem i zastanawiasz się nad sfinansowaniem pierścionka, abyś mógł szybciej zadać to najważniejsze pytanie. Oto najlepsze sposoby na sfinansowanie pierścionka zaręczynowego!

kopalnia jacob

Oprócz domów i samochodów, diamentowy pierścionek zaręczynowy jest jednym z największych zakupów dokonywanych przez większość ludzi w ciągu całego życia.

Tak jak w każdym przypadku, zawsze lepiej jest oszczędzać pieniądze i płacić gotówką za nawet skromny pierścionek zaręczynowy. Pomaga to uniknąć kupowania pierścionka, na który nie możesz sobie pozwolić, i oszczędza przed marnowaniem pieniędzy na odsetki.

Tak, pierścionek zaręczynowy jest znaczącym symbolem twojej miłości, który, miejmy nadzieję, przetrwa całe życie, ale nie daj się pochłonąć marketingowi sugerując, że musisz kupić pierścionek, na który nie możesz sobie pozwolić. Stara zasada mówiąca, że „pierścień powinien kosztować tyle co dwa miesiące wynagrodzenia” – nie ma już sensu. Chociaż średni wiek małżeństwa się starzeje, wielu z nas nadal spłaca kredyty studenckie, gdy zaczynamy zadawać pytanie!

W rzeczywistości ludzie zakochują się i wybierają ślub we wszystkich etapach życia. Zdaję sobie sprawę, że rozważasz finansowanie pierścionka zaręczynowego, aby móc szybciej zadać pytanie. Jeśli zamierzasz sfinansować pierścionek zaręczynowy, oto jak być mądrym w tym tak ważnym i sporym zakupie.

Kredyt oferowany ze sklepu jubilerskiego jest w porządku – ale bądź ostrożny!

Jeśli możesz zdobyć 0 procent finansowania ze sklepu jubilerskiego, świetnie! Po prostu uważaj na straszne warunki, jeśli przegapisz płatność lub nie spłacisz pierścionka przed wygaśnięciem promocyjnego APR.

photo-1518546305927-5a555bb7020dWiele sklepów jubilerskich oferuje sklepowe karty kredytowe lub inne opcje finansowania. Co więcej, pracownicy sklepów mogą być zachęcani do popychania Cię w stronę tych opcji. Czasami oferty te mogą być konkurencyjne (na przykład oferowanie 0% lub nawet 0% i brak płatności przez wiele miesięcy). Ale po wygaśnięciu tych promocji większość z tych kart ma bardzo wysokie stopy procentowe.

Zanim podpiszesz linię przerywaną, przeczytaj uważnie warunki oferty.

  • Co to dokładnie za promocja? Jak długo to trwa? Na jakich warunkach można anulować stawkę promocyjną? (Na przykład, jeśli przegapisz płatność?)
  • Jaka jest po tym regularna stopa procentowa?
  • Czy mogę pozwolić sobie na spłatę zakupu przed upływem terminu promocyjnego?

Nawet jeśli możesz sobie pozwolić na spłacenie pierścionka przed wygaśnięciem promocyjnego APR, rozważ, czy otwarcie konta kredytowego sklepu jubilerskiego jest właściwym posunięciem. W najlepszym przypadku zapłacisz za to i nigdy już nie będziesz mógł korzystać z konta. Możesz też pokusić się o finansowanie przyszłych zakupów w sklepie, którego tak naprawdę nie potrzebujesz.

Wreszcie, warto pamiętać, że można zaoszczędzić do 50 procent, kupując pierścionki zaręczynowe online od renomowanych jubilerów online. Rozejrzyj się za nimi!