Kursy projektowania wnętrz – program Archicad

Szukasz pomysłu na zawodową przyszłość? Chcesz się przekwalifikować i zdobyć nowe umiejętności? Dobrym rozwiązaniem będzie kurs projektowania wnętrz. Zapotrzebowanie na doświadczonych i wykwalifikowanych projektantów w ostatnich latach nieustannie rośnie. Specjaliści z umiejętnościami i rozbudowanym portfolio mogą więc mieć pewność, że pracy dla nich nie zabraknie.

Aby realizować się zawodowo w dziedzinie projektowania wnętrz, trzeba mieć nie tylko dobre chęci czy też wrodzone umiejętności, ale również kwalifikacje i kompetencje oraz przygotowanie zawodowe. W tej kwestii mamy do wyboru albo kilkuletnie studia na kierunku architektura, projektowanie wnętrz czy na pokrewnych kierunkach, albo skorzystanie z opcji nieco krótszej i zapisanie się na kurs projektowania z wykorzystaniem dobrych, znanych programów. Kursy Archicad to dobre rozwiązanie, dzięki któremu można już w ciągu roku zdobyć nowy zawód.

Jakie kwalifikacje zdobędziesz na kursie?

wykańczanie wnętrz pod kluczKurs Archicad pozwala uczestnikom na zdobycie rozległej wiedzy teoretycznej i przede wszystkim praktycznej związanej z wykorzystaniem nowoczesnych programów do projektowania wnętrz. W czasie nauki kursanci zdobywają podstawy związane z rysunkiem technicznym, tworzeniem rzutów ścian i innych pomieszczeń, a także wiedzę związaną z różnymi, nowoczesnymi formami aranżacji wnętrz, między innymi tworzeniem sufitów podwieszanych, ciekawych aranżacji ściennych, zabudowy meblowej, a także innych elementów wykończenia. Uczą się na edukacyjnej wersji programu, który cieszy się ogromna popularnością wśród profesjonalistów i jest na co dzień wykorzystywany w branży wnętrzarskiej. W trakcie nauki wykonuje się również szereg projektów i wizualizacji różnych wnętrz, co nie tylko pozwala na zdobycie praktycznych umiejętności, ale też daje pierwsze elementy do portfolio. Warto zacząć budować je już na etapie edukacji – jest to ważny element świadczący o umiejętnościach projektanta.

Warto skorzystać z kursu online

Kursy Archicad oraz innych programów wykorzystywanych w projektowaniu można znaleźć na uczelniach, w ośrodkach szkoleniowych i edukacyjnych. Wiele z nich odbywa się stacjonarnie, jednak coraz bardziej rozbudowana jest również oferta kursów online. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chciałyby poszerzyć wiedzę i umiejętności, a jednocześnie nie mają za bardzo możliwości skorzystania ze stacjonarnej nauki. Kursy online pod względem merytorycznym oraz przekazywanych umiejętności praktycznych w niczym nie różnią się od kursów stacjonarnych. Uczestnicy mają do dyspozycji wykwalifikowaną kadrę wykładowców, dostęp do dobrych wersji programów projektowych, a także dodatkowych materiałów szkoleniowych. Można uczyć się w swoim tempie i wtedy, kiedy ma się do tego możliwości. W poszukiwaniu dobrego kursu, warto zwracać uwagę na poziom merytoryczny zajęć, ich program, a także na to, czy po zakończeniu nauki absolwenci otrzymają dobre i liczące się w branży certyfikaty potwierdzające zdobycie nowych umiejętności.