Przenośniki paskowe – gdzie i jak je wykorzystać?

Przenośniki paskowe to jeden z typów wewnętrznego transportu. Przeznaczone są do transportu towarów drobnicowych o większych gabarytach, gdzie jeden z nich jest nawet kilkukrotnie większy od innych.

Co warto wiedzieć o przenośnikach paskowych?

Przenośniki paskowe producent najczęściej dopasowuje do możliwości ich zastosowania w przemyśle lekkim, przy towarach o różnych gabarytach, których masa nie przekracza 100 kg.

Transportowany ładunek przemieszcza się po cięgnach paskowych. To ile ich będzie w przenośniku i jaki typ pasków zostanie zastosowany, zależne jest od wielkości transportowanego materiału. Jeżeli chodzi i typ pasków, to w tego rodzaju przenośnikach stosuje się modele klinowe, okrągłe lub zębate (te dodatkowo mogą być wyposażone w nakładki np. typu grip czy zabieraki).

Przenośniki paskowe producent zaprojektował tak, by napęd na poszczególne cięgna był przekazywany przez wspólny wał napędowych, gwarantujący równą prędkość poszczególnych cięgien. Konstrukcja przenośników jest prosta, nośna, ustawiona na podporach umożliwiających regulację jego wysokości. Dobry przenośnik powinien być wykonany z wysokiej jakości stali malowanej proszkowo bądź stali kwasoodpornej.

Dlaczego zastosowanie przenośników paskowych to dobre rozwiązanie?

Zalet przenośników paskowych jest naprawdę wiele nic więc dziwnego w tym, że ich zastosowanie jest coraz powszechniejsze. Przede wszystkim są one zdecydowanie bardziej ładowne niż taśmowe modele przenośników. Przy ich pomocy można również transportować bardzo szerokie i długie materiały, co bez wątpienia jest pomocne w wielu sytuacjach.

W przenośniku pomiędzy poszczególnymi modułami paskowymi znajdują się szczeliny, co pozwala na transport wielu materiałów, których wielkość nie przekracza poziomu górnego modułu urządzenia.

Możliwa jest również rozbudowa przenośników paskowych o dodatkowe narzędzia pozwalające na wkopywanie specjalnych operacji technologicznych lub produkcyjnych bezpośrednio na przenośniku. To daje wiele możliwości wykorzystania urządzenia, wykraczające poza transport materiałów.

Poprzez dodawanie dodatkowych modułów przenośnik paskowy może być dowolnie modyfikowany, zależnie od potrzeb przedsiębiorstwa, przez który będzie użytkowany.

Zastosowanie przenośników paskowych

Przenośniki taśmowe to urządzenia transportowe stosowane przede wszystkim w przemyśle lekkim. Przy ich zastosowaniu transportowane są ładunki o niewielkich gabarytach i masie (max.100 kg). Tym sposobem można przenosić przede wszystkim opony, kartony, skrzynki, wełnę mineralną itp. Wybierz przenośniki paskowe metal chem, polskiej produkcji.

Jakie materiały reklamowe warto zamówić do firmy?