Przeprowadzasz się do nowej siedziby? Kilka porad na łatwiejszy transport

twistex-transport-textile-machine

Każda przeprowadzka niesie za sobą wiele problemów, zniszczonych przedmiotów, czy zagubionych dokumentów. Szczególnie, jeśli dotyczy ona firmy, która planuje taka przeprowadzkę. Jednak jeśli trzeba to zrobić, nie należy zbytnio zwlekać. Oczywiście, zawsze można znaleźć powody na odkładanie całej sprawy, jednak prędzej, czy później trzeba to zrobić. Najlepiej – zanim zabierzemy się za przenoszenie firmy do nowej siedziby – warto wszystko dokładnie przemyśleć i zaplanować.

Firma powinna działać, a przynajmniej nie powinna mieć zbyt długich przestojów. Wtedy nie będzie zarabiać, a przecież nie o to chodzi. Często każdy dzień przestoju firmy może przynosić duże straty, więc ich właściciele – jeśli już zdecydowali się przenieść siedzibę firmy – starają się wszystko tak przemyśleć i zaplanować, aby ten przestój był jak najkrótszy.

Jeśli firma posiada dużo narzędzi i maszyn

W takiej sytuacji należy wcześniej zaplanować, jak te maszyny będą przewożone. Większość maszyn jest dość łatwo ustawić i zainstalować tak, aby mogły rozpocząć pracę. Jednak są maszyny, które wymagają specjalistów, aby ustawili je w odpowiednim miejscu i prawidłowo uruchomili. Przy takiej operacji może być potrzebny dźwig oraz odpowiednie ciężarówki. Trzeba także zatrudnić odpowiednich ludzi, którzy zajmą się przenoszeniem sprzętu, narzędzi i jednocześnie niczego nie uszkodzą. Warto pomyśleć nad zatrudnieniem profesjonalnej firmy przewozowej, która ma jednocześnie aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. W razie jakichś nieprzewidzianych szkód, zawsze można dochodzić odszkodowania (polecamy firmę , dla profesjonalna której relokacja maszyn to chleb powszedni).

Dokumenty i elektronika

auto holowanie ŚwieckoDokumenty – to jedna z najważniejszych rzeczy w firmie. Jeśli przedsiębiorca zatrudnia wielu pracowników, w jego firmie znajdują się m.in. akta osobowe. Trzeba je dokładnie spakować, ponieważ w naszym kraju obowiązuje ochrona danych osobowych. W razie ich zagubienia, odpowiedzialność spadnie na przedsiębiorcę. W czasie przeprowadzek często zdarzają się zagubienia, czy zniszczenia różnych rzeczy. Akta osobowe – to bardzo ważne dokumenty i należy ich pilnować. W firmach znajdują się także komputery, które wymagają specjalnego traktowania. Często na ich dyskach twardych znajdują się newralgiczne dane, które nie mogą wpaść np. w ręce konkurencji, lub ulec zniszczeniu. Aby uniknąć ewentualnych problemów, przed przeprowadzą dobrze jest zrobić kopie zapasowe newralgicznych plików – ksiąg rachunkowych, kontaktów do klientów, czy innych ważnych plików.

Zmieniamy siedzibę firmy

Jeśli już do tego dochodzi, najczęściej takie działanie spowodowane jest lepszą lokalizacją, większymi pomieszczeniami, być może tańszym czynszem. Żadna firma nie przenosi się bez powodu. Najczęściej są to bardzo ważne powody, przez które sama firma będzie lepiej zarabiać. Niemniej, takie działania wymagają dużej uwagi i starania. Trzeba zrobić wszystko, aby uniknąć błędów, ponieważ mogą one prowadzić do wielu poważnych problemów – nawet natury prawnej.