Służbowa komórka – jaki model wybrać dla pracowników?

woman-holding-a-smartphone-3168797_640

Szukasz niezawodnego i dobrego telefonu dla swoich pracowników? Koniecznie sprawdź polecane przez nas modele i wybierz coś dla siebie!

Jakie cechy powinien mieć telefon służbowy?

W nowoczesnej firmie telefony służą nie tylko do kontaktu ze współpracownikami i klientami, lecz stały się kluczowym urządzeniem w pracy. Oczywiście komputer to wciąż podstawowe narzędzie pracy, ale to telefon pracownik jest w stanie zabrać ze sobą wszędzie. Dobry telefon, po zainstalowaniu odpowiednich aplikacji mobilnych, może przekształcić się w wyjątkowe narzędzie pracy. Jakie cechy powinien mieć więc służbowy telefon pracownika? Przede wszystkim powinien być szybki, niezawodny i mieć funkcjonalności, które pozwolą na wykonywanie takich samych zadań, jak na komputerze. Warto także zwrócić uwagę na to, czy dane urządzenie ma najnowszą łączność Bluetooth oraz łączność komórkową 4G LTE. Co więcej, telefon służbowy powinien mieć odpowiednią pamięć wewnętrzną, jak również czytnik kart pamięci i wytrzymałą baterię, od której zależy czas pracy na urządzeniu.

Które telefony warto wziąć pod uwagę?

1. Huawei P9 Lite Mini
Huawei P9 Lite Mini to jedna z tańszych propozycji dobrego telefonu dla pracownika. Do jego zalet można zaliczyć dual SIM, czyli możliwość używania dwóch numerów telefonicznych na jednym urządzeniu. Huawei P9 Lite Mini obsługuje także szybką sieć LTE, ma też dobrze zoptymalizowany system, dzięki czemu sama jego obsługa jest bardzo wygodna. Urządzenie cechuje również dość dobra bateria, która wystarcza na 1,5 dnia typowego działania, miejsce dla karty pamięci microSD oraz wyświetlacz w jakości HD.

2. Xiaomi Redmi 5 Plus
Xiaomi Redmi 5 Plus to telefon ze średniej półki, który świetnie nadaje się do pracy. Do jego kluczowych cech należy duża, wytrzymała bateria oraz jasny 6-calowy wyświetlacz, który świetnie sprawdzi się jako narzędzie do wyświetlania i edycji dokumentów. Xiaomi Redmi 5 Plus ma także bardzo szybki system Android 7.1, energooszczędny Bluetooth i 3 GB pamięci ram. To bez wątpienia jeden z atrakcyjniejszych modeli, który będzie dobrze służył pracownikowi.

3. Sony Xperia XA2 Ultra
Sony Xperia XA2 Ultra można uznać za nowoczesny smartfon, który wyróżnia się spośród pozostałych dobrą pracą baterii – urządzenie pracuje nawet do 2 dni na jednym ładowaniu. To idealna propozycja dla tych, którzy szukają właśnie wytrzymałego urządzenia do pracy dla swoich pracowników. Oprócz tego, Sony Xperia XA2 Ultra oferuje też łączność zbliżeniową NFC, energooszczędny Bluetooth i miejsce dla karty microSD. Są też 4 GB RAM-u, dual SIM i bardzo dobry aparat.

Jaki telefon wybrać?

Do swojej dyspozycji mamy bardzo szeroki wybór smartfonów, zróżnicowany pod względem ceny. Warto pamiętać, że tanie telefony mogą nie oferować takiej funkcjonalności, szybkości i jakości, co droższe smartfony nowości. Dlatego zaprezenowaliśmy kilka modeli z różnego przedziału cenowego, dzięki czemu każdy sam zdecyduje, który model wybrać.