Sprawdź, czy praca barmana to coś dla Ciebie!

Barmani mogą zarabiać naprawdę okrągłe sumki na godzinę – z napiwkami (a napiwki zwykle stanowią większość wynagrodzenia barmana). Praca barmana jest świetna dla udanych wielozadaniowców.

bar-315675_960_720Czym zajmują się barmani?

Więc chcesz być barmanem? Ok. Zrób mi trzy martini, cztery margarity (jedną zamrożoną, trzy na skałach, jedną bez soli), dwie pina coladas, szkocką (schludną) i siedem pomarańczowych shotów. Och, i potrzebuję ich wszystkich w mniej niż pięć minut. Nadal brzmi jak praca, którą możesz chcieć wykonać? Jeśli tak – czytaj dalej.

Barman może być świetną opcją kariery. Możesz śmiać się, żartować i dobrze bawić się z ludźmi, którzy przychodzą do ciebie właśnie po to, aby dobrze się bawić. Robisz kilka drinków, rozmawiasz z ludźmi, a może nawet trochę tańczysz. Prawie wszyscy barmani to ekstrawertycy, którzy nie mają nic przeciwko byciu w centrum uwagi – ale musisz mieć duży dystans, szczególnie w przypadku osób, które wypiły trochę za dużo.

Różne rodzaje barmanów

Jest rodzaj barmanów, o których myślisz, gdy myślisz o filmach z Las Vegas – rzucają butelkami, żonglują, a nawet podpalają drinki. Barmani pokazowi zazwyczaj pracują w dużych restauracjach i często można ich znaleźć właśnie w Las Vegas lub w kurortach.

Wykształceni barmani (posiadający rozległą wiedzę na temat win, szkockich, whisky i bourbonów) mogą pracować w ekskluzywnych restauracjach lub sklepach specjalistycznych, łącząc żywność z napojami i polecając koktajle za spore kwoty.

Przeciętny barman pracuje jednak w restauracji lub barze. Będziesz musiał szybko zrobić napoje dla swoich gości, podać jedzenie i zrobić napoje dla kelnerów, którzy będą podawać je gościom.

Barmanie to nie tylko zabawa i gry. Co jakiś czas osoba wymiotuje, a ty musisz to posprzątać. Jeśli jesteś dziewczyną, będą Cię nękać pijani faceci – i nie zawsze będzie to miłe. Chłopaki, wy też będziecie musieli brać udział w flircie z dziewczynami, co, nie jest tak zabawne, jak mogłoby się wydawać. Ludzie będą łapać cię za ramię, gdy pracujesz, aby zwrócić twoją uwagę, powodując rozlanie napojów. Będziesz krzyczał na innych barmanów, którzy będą krzyczeć też na ciebie za to, że nie nalałeś wystarczającej ilości alkoholu do drinka.

Musisz być w stanie powiedzieć ludziom „nie” i mieć to na myśli. Jeśli ktoś ma już dość, musisz przestać mu podawać, upewnić się, że nikt inny nie poda mu alkoholu i powstrzymać go przed prowadzeniem pojazdu. Nie tylko możesz być pociągnięty do odpowiedzialności prawnej, jeśli spowoduje wypadek, ale powstrzymanie kogoś przed zranieniem siebie lub innych jest właściwym rozwiązaniem. Absolutnie nie możesz podawać alkoholu nikomu, kto jest nieletni. Organy ścigania rutynowo prowadzą w tej kwestii kontrole i jeśli zaserwujesz alkohol osobie nieletniej bez sprawdzania dokumentów tożsamości lub nie rozpoznasz rażąco fałszywego dokumentu tożsamości, stracisz pracę, o ile nie pójdziesz do więzienia.

Choć barman może być zabawną pracą, wiąże się z pewnymi bardzo poważnymi obowiązkami. Zobaczysz normalnie miłych mężczyzn i kobiety pokazujących najbrzydsze strony siebie. Jeśli nie możesz tego znieść, nie myśl o pracy barmana.

Artykuł powstał we współpracy z: https://www.tragosdelmundo.cl

Polecamy także stronę wszywkaalkoholowalodz.pl