Studio tańca po godzinach – jak zarabiać i dobrze się bawić?

active-agility-dancer-415307Taniec jest w dzisiejszych czasach jedna z bardziej popularnych pasji, a szkoły tańca uczące zarówno dzieci, jak i dorosłych powstają w większych i mniejszych miastach nieustannie. Nic w tym dziwnego – dla uczestników kursów jest to atrakcyjne zajęcie, a dla prowadzących dobra forma zarobku.

Studio tańca to świetny pomysł na biznes przede wszystkim dla osób, które same mają doświadczenie w tańcu. Tancerze dosyć szybko przechodzą na emeryturę od zawodów, konkursów czy od profesjonalnego tańca, mogą więc w pełni poświęcić się działaniu szkoły tańca. Studio tańca to także dobry sposób na zarabianie po godzinach, dzięki czemu można zwiększyć swoje dochody, a jednocześnie robić to, co się potrafi i co kocha. Wielu tancerzy na początku decyduje się na zatrudnienie w szkołach tańca, które już na lokalnym rynku istnieją, z biegiem czasu natomiast zaczynają myśleć o otwarciu własnego tanecznego studia.

Jaka powinna być dobra szkoła tańca?

Aby studio tańca zarabiało na siebie, musi cieszyć się dużą popularnością wśród kursantów. Dobry kurs tańca kraków musi być prowadzony przez doświadczonych tancerzy, którzy mają nie tylko umiejętności, ale również udokumentowane osiągnięcia. Uczestnicy zajęć bardzo często bowiem sprawdzają, kto ich będzie uczył i czy faktycznie ma odpowiednie kwalifikacje. Obecnie dużą popularnością cieszą się różne formy tańca, dlatego dobrze by było, aby szkoła miała w ofercie różne kursy dla osób początkujących i zaawansowanych. Niektórzy chcą uczyć się tańca klasycznego, inni uczestnicy są natomiast bardziej zainteresowani nowoczesnymi formami. Bardzo popularne są też kursy tańca dla par, które chętnie korzystają z takiej opcji przed zbliżającym się ślubem i weselem. Doskonałą formą zajęć jest również taniec połączony z aerobikiem, dzięki czemu przyciągniemy do studia tańca miłośników fitnessu i aktywnych zajęć ruchowych.

Dobra lokalizacja, odpowiednie wnętrze

Szkoła tańca, która będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród kursantów, musi mieć również dobra lokalizację z wygodnym dojazdem i odpowiednia ilością miejsc parkingowych. Powinna więc być zlokalizowana w atrakcyjnym miejscu. Bardzo ważna jest również sama siedziba – powinna być bardzo przestronna i mieć do dyspozycji wiele sal treningowych. Każda z sal również musi być właściwie wyposażone w dobre oświetlenie, lustra na ścianach, sprzęt grający i nagłośnieniowy. Dzięki temu zajęcia będą prowadzone w komfortowych warunkach. Jeśli planujemy otworzyć szkołę tańca, nie zapominajmy o dobrym wyborze lokalizacji. Nawet najlepszy i najbardziej utytułowany nauczyciel tańca nie przyciągnie zbyt wielu kursantów, jeśli siedziba szkoły nie będzie zachęcała do przebywania w niej. Warto więc, podobnie jak w przypadku każdego innego biznesu, także w przypadku studia tańca zrobić dobry biznesplan, w którym ujęte zostaną wszystkie aspekty prowadzonej działalności.