Jak urozmaicić własne biurko?

organizer-791939_640Biurko w pracy nie musi być nudną przestrzenią roboczą, przy której siedzimy za karę. Możemy w kreatywny i radosny sposób stworzyć miejsce, gdzie obowiązki wykonuje się z uśmiechem. W tym celu możemy wykorzystać kilka ciekawych pomysłów i patentów.

Rośliny

Rośliny w naturalny i wspaniały sposób wnoszą powiew świeżości do wnętrz, niezależnie od swojego gatunku. Nawet prosty kaktus może uczynić z biurka pracowniczego miejsce, przy którym chce się siedzieć. Ponadto, rośliny produkują ogromną ilość tlenu, przy równoczesnym pochłanianiu dwutlenku węgla. Są one wskazane w biurach i firmach zlokalizowanych w centrach miast. Co więcej, w czasie sezonu smogowego będą wspaniałą barierą przed zanieczyszczeniami dopływającymi z zewnątrz.

Gadżety

Gadżety na biurku w pracy dla wielu osób wydają się zbędne. Wszakże praca w otoczeniu rozpraszaczy jest bardzo nieefektywna i niewydajna. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zakupić niewielki gadżet np. wahadło Newtona. Dobrze skrojony i nieduży dodatek może zamienić biurko w przestrzeń, przy której czas biegnie szybciej, a problemy rozwiązują się same. Gadżet może być również przedłużeniem naszego charakteru i stanowić odzwierciedlenie duszy posiadacza.

Rzeczy osobiste

Aby poczuć się pewniej w danej przestrzeni, a co za tym idzie wygodniej i po prostu lepiej, warto wprowadzić do niej nieco indywidualizmu. Dobrym pomysłem jest przyniesienie do firmy własnych rzeczy, najlepiej niedużych i skromnych, które stanowią dla nas własność sentymentalną. Postawione na biurku zdjęcie członków rodziny bądź figurka przynosząca szczęście z pewnością poprawią nam humor każdego dnia. Ponadto, tego typu rzeczy osobiste dadzą do zrozumienia szefostwu, jak i współpracownikom, że zadomowiliśmy się w firmie. Oczywiście musimy pamiętać o zachowaniu zdrowego rozsądku i nie pokazywania w pracy zbyt intymnych przedmiotów.