W jaki sposób korzystać z kantorów internetowych? Krótki samouczek dla niewtajemniczonych

Masz dosyć ciągłego biegania do kantoru, by wymienić walutę? Dzisiaj masz inną i znacznie wygodniejszą możliwość, kantor internetowy? Jak z niego korzystać? Przeczytaj poniżej.

Krok 1 – Załóż konto walutowe

Żeby móc zacząć dokonywać transakcji walutowych w internetowym kantorze, musisz założyć w wybranym przez siebie banku konto walutowe. Nie posiadając takiego konta nie będziesz w stanie przeprowadzać jakichkolwiek transakcji, które mają związek z walutą obcą.

Krok 2 – Wybierz kantor internetowy

Kantory internetowe zyskują coraz to większą popularność wśród osób, które zajmują się wymianą walut. Kantory internetowe działają na takich samych zasadach jak kantory fizyczne i muszą one zatrudniać równie wykwalifikowanych pracowników. Przy wyborze kantoru musisz kierować się jednak kilkoma ważnymi zasadami:
sprawdź, czy kantor jest bezpieczny i czy stosuje zasadę szyfrowania danych SSL,
sprawdź, czy nie pobiera dodatkowych opłat w trakcie transakcji (oczywiście nie chodzi tutaj o różnicę między ceną kupna a ceną sprzedaży),
sprawdź jaki ma on na ogół kurs walut, żebyś nie ponosił strat

Krok 3 – Wybierz model transakcji w danym kantorze

kantorlistapl-jak-korzystac

Zazwyczaj w kantorach internetowych masz trzy modele transakcji do wyboru, a są to:
transakcje z rachunku bankowego – to właśnie w tym przypadku niezbędne staje się konto walutowe na które będzie trafiała do Ciebie wymieniana waluta,
portfel walutowy – w tym przypadku nie musisz posiadać konta walutowego, gdyż tutaj musisz zasilić swój portfel na portalu kantoru, gdzie zostaną one umieszczone na Twojej platformie. Kiedy dokonasz wymiany pieniądze trafią na Twój rachunek,
wymiana społecznościowa – tutaj należy zapisać się na specjalne portale społecznościowe, gdzie ich użytkownicy prowadzą między sobą wymianę walut

Krok 4 – Wszystko według wskazówek

Kurs euro w kantorach internetowych różnią się od siebie. Oczywiście nie mogą być to kolosalne różnice, gdyż każdy kantor ma nad sobą odpowiednie instytucja nadzorujące, jednakże wybieraj ten, który ma najlepsze opinie i dobre ceny. W trakcie wymiany waluty musisz postępować według wskazówek i komunikatów, które będą pojawiały się w oknach serwisu z którego będziesz korzystał.

Sam widzisz, że bez wychodzenia z domu możesz teraz bezpiecznie wymieniać waluty przez internet. Nie jest to proces skomplikowany, jeśli będziesz postępował według regulaminu i wskazówek danego kantoru.

Rozsądnym wyjściem będzie też skorzystanie z dobrej porównywarki walutowej (np. na stronie Spred.pl), na której można sprawdzić aktualne kursy w polskich bankach.

porownanie-kursu-eur-kantor-bank