Chcesz wynająć wózek widłowy do zakładu pracy? Na co uważać przy podpisywaniu umowy?

Wynajęcie wózka widłowego to dobra alternatywa dla zakupu floty pojazdów. Warto o tym pomyśleć, gdy wózki są nam potrzebne okazjonalnie lub sezonowo. Taka opcja sprawdza się również w przypadku nowych firm, które nie mogą sobie pozwolić na zakup dużej ilości sprzętu. Zanim zdecydujemy się na wynajem, warto najpierw dobrze przejrzeć oferty firm, które zajmują się tego rodzaju usługami.

Bez względu na to, czy interesuje nas serwis wózków widłowych Wrocław czy wynajem różnych modeli wózków, na początku trzeba zastanowić się, jaki model jest nam potrzebny. Powinien być on dostosowany zarówno do rodzaju działalności, jak i do miejsca, w którym wózek będzie pracował. To ważne, czy będziemy go używać na otwartej przestrzeni czy w pomieszczeniach, czy będą to przestronne hale, czy może trzeba będzie poruszać się bardzo wąskimi ścieżkami. Ważna jest również moc wózka, jego nośność, a także wysokość wysięgnika. Dopiero, gdy określimy parametry naszego wózka idealnego, możemy zabrać się za poszukiwanie wózka na wynajem.

Umowa na wynajem wózka

Umowy wynajmu wózków widłowych są zbliżone pod względem formy do umów wynajmu innych pojazdów, maszyn rolniczych czy budowlanych. W umowie powinny znaleźć się dokładne dane właściciela wózków, a także firmy, która bierze je w najem. Trzeba określić, jak będzie wyglądał wynajem, na jak długo, a także jakie będą konkretne koszty. W zależności od tego, czy wynajem jest krótkoterminowy czy długoterminowy, umowa może się nieco różnić. W przypadku wynajmu długoterminowego w umowie najczęściej znajdują się zapisy dotyczące opłat, które reguluje się co miesiąc. Dobrze jest również upewnić się, czy w umowie znajdują się informacje na temat tego, co robić w przypadku, gdy pojawią się jakiekolwiek awarie i usterki, a także kto ponosi odpowiedzialność finansową i płaci za tego rodzaju naprawy. W przypadku dobrych firm wynajmujących wózki widłowe, klienci mogą liczyć na pełną i kompleksową obsługę, w tym na prace serwisowe i naprawcze w razie awarii.

Dlaczego warto wynajmować wózki widłowe?

Wynajem wózków widłowych cieszy się dużą popularnością przede wszystkim wśród tych firm, które dodatkowych wózków potrzebują okresowo. Nie opłaca im się kupowanie pojazdów, które przez większą część roku stałyby bezużytecznie. To także dobre rozwiązanie dla nowych firm, które dopiero zaczynają wchodzić na rynek i rozwijają się, a co za tym idzie – nie zawsze dysponują odpowiednimi środkami na zakup sprzętu. Wynajem wózków widłowych pozwala na ograniczenie kosztów początkowych. To dobra opcja także dlatego, że fakturę za wynajem można wrzucić sobie w koszty prowadzenia działalności, czyli de facto koszty wynajmu będą dużo niższe niż nam się początkowo wydaje. Jeśli szukamy dobrej firmy wynajmującej wózki widłowe, warto zwracać uwagę na te podmioty, które istnieją na rynku od dłuższego czasu, mają wiedzę, doświadczenie, a także sporą flotę pojazdów do wyboru. Nie ważne, czy wózek kupujemy, czy wynajmujemy, zawsze powinien być on dopasowany do indywidualnych potrzeb, a także do miejsca, w którym będzie na co dzień użytkowany.