Wynajmujemy billboard – jakie koszty poniesiemy?

shibuya-2328029_640Reklama zewnętrzna w postaci billboardów jest bardzo ciekawą formę promowania produktów i usług. Za pomocą odpowiednio dobranego formatu, oryginalnego projektu, barw i grafiki można dotrzeć masowo do odbiorców. Billboardy jednak nie są udostępniane za darmo, co oznacza, że wraz z podjęciem decyzji o wynajmie, trzeba się liczyć z pewnymi kosztami. O jakich dokładnie kosztach mowa?

Wynajem tablicy

Tak naprawdę na całkowity koszt wynajęcia billboardu składa się kilka elementów i jego wysokość będzie się kształtować właśnie na ich podstawie. Podstawowym kosztem będzie oczywiście wynajem tablicy, na której zawiśnie wspomniana reklama. W tym przypadku nie da się jednak określić z góry, w jakiej wysokości będzie to opłata, ponieważ ona będzie zależeć od miejsca, w którym tablica będzie się znajdowała. Zwykle koszta za wynajem tablicy na bardziej ruchliwych ulicach i w miejscach, które przyciągają najwięcej ludzi, są po prostu wyższe. Warto w tym miejscu jednak zaznaczyć, że decydując się na takie rozwiązanie, istnieje większa szansa na uzyskanie zadowalających efektów z reklamy. Tak naprawdę im większy ruch, tym większa szansa na to, że reklama dotrze do docelowej grupy, więc czasami lepiej ponieść wyższe koszta, niż wydawać pieniądze na reklamę na uboczu miasta, ponieważ może być mało efektywna.

Projekt reklamy i wydruk

Na koszt wynajmu billboardu składa się także projekt oraz druk. Na początek trzeba znaleźć dobrą agencję, która stworzy ciekawy projekt i sprawi, że reklama przyciągnie zainteresowanie. Gdy to już uda się zrobić, to czeka nas jeszcze wydruk. Całe szczęście żyjemy w czasach, że tego typu zlecenia realizowane są kompleksowo, co oznacza, że w jednym miejscu można zamówić projekt reklamy oraz jej wydruk. Ważne, by w tym przypadku również nie szukać oszczędności, ponieważ reklama wykonana ze słabej jakości materiałów również może nie spełnić naszych oczekiwań. Zawsze warto stawiać na sprawdzone i polecane firmy, które odnoszą sukcesy w swojej branży.

Wyklejenie billboardu

Mając już wynajętą tablicę oraz gotową reklamę, trzeba jeszcze zająć się jej wyklejeniem. Na pewno nie warto robić tego na własną rękę, jeśli nie ma się żadnego doświadczenia, bo można tylko zniszczyć reklamę. Na rynku działa wiele firm oferujących tego typu usługi i to z ich pomocy warto skorzystać przy przygotowaniu billboardu. Jeśli chodzi o same koszty, to ich wysokość będzie zależeć od formatu reklamy. Mały format wymaga małego nakładu pracy, większy już może generować wyższe koszta.

Z jakimi jeszcze kosztami trzeba się liczyć?

Tak naprawdę na całkowity koszt wynajęcia billboardu składa się wiele elementów i jeśli ktoś oczekuje z góry jasno określonej kwoty, to może przeżyć rozczarowanie. Oprócz podstawowych kosztów, czyli wynajęcie tablicy, druku i wyklejenie, na wysokość wynajmu będzie wpływać czas ekspozycji billboardu – to czy będzie on wynajmowany na kilka dni, miesiąc, czy też kilka miesięcy (sprawdź przykładowe możliwości wynajmu w Krakowie na stronie https://www.znajdzreklame.pl/billboardy/krakow). Na początku koszty wynajęcia billboardu mogą wydawać się wysokie. Jednak po przeliczeniu całej sumy i wzięciu pod uwagę korzyści i efektów uzyskanych z takiej formy reklamy, szybko można dość do wniosku, że jest to bardziej zysk niż koszt.