Zabudowa i zadaszenia tarasu

W ostatnim okresie, gdy byliśmy zamknięci w naszych domach, szczególnie wyraźnie odczuliśmy, jak wiele szczęścia mają ci, którzy mieszkają we własnych domach. Nie da się ukryć, że lokatorzy choćby najpiękniejszych, miejskich apartamentów zostali pozbawieni tego, co człowiekowi niezbędne do życia, czyli kontaktu z przyrodą. Dom i taras stały się synonimem wolności i swobody, a korzystanie z nich radością i przywilejem.

Taras, czy tylko na lato?

Nie ma co ukrywać, pogoda w Polsce bywa kapryśna i nieprzewidywalna. Taras, który tak cieszy nas, gdy wokół kwitnie nasz ogród, może stać się miejscem nieprzyjaznym w czasie ulewnych deszczów. Podstawą jest w tym przypadku jest zadaszenia tarasu oraz właściwe rozplanowanie ścian. Tak, nie mylisz się, ścian, bo przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby cieszyć oczy zielenią, a jednocześnie być od niej odgrodzonym ścianą. W ten sposób nasz taras staje się przytulną werandą, dzięki której możemy spędzać na nim poranki i wieczory, nawet wówczas gdy na dworze jest chłodno. Zainwestuj w system drzwi przesuwnych i ciesz się tarasem zimą i latem.

Szkło

To idealny materiał, z którego można wykonać systemy drzwi przesuwnych a nawet zadaszenie tarasu aluminiowe czy szklane. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że jego głównym atutem jest po prostu to, że jest przezroczyste. W ten sposób nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy mogli napawać nasze oczy urodą ogrodu, drzew w początkach kwitnienia i jesiennych, żółknących powoli liści. Taras nie jest przecież tym miejscem, w którym chcemy izolować się od przyrody. Wręcz przeciwnie, to właśnie na nim chcemy być jak najbliżej naszego ogródka czy sadu.

Podstawa to bezpieczeństwo

Szkło kojarzy się z kruchością i łatwym zniszczeniem. Boimy się tego materiału, uznając, że gwałtowne wiatry, spadające gałęzie czy nagłe burze mogą po prostu zniszczyć naszą inwestycję. Nic bardziej mylnego. Trzeba po prostu wybrać szkło o odpowiednich parametrach, najlepiej hartowane, przynajmniej o grubości 10 mm. Taki szkło gwarantuje nam pełne bezpieczeństwo, a to, które proponuje nam firma Aluboss w dodatku uzyskało wszelkie niezbędne międzynarodowe certyfikaty i spełnia standardy Unii Europejskiej. Pamiętajmy, że stworzono je po to, aby nam klientom, zagwarantować, że kupowane przez nas produkty są całkowicie bezpieczne i nie grozi nam jakiekolwiek niebezpieczeństwo.

Czy szkło może się potłuc lub zniszczyć

To praktycznie niemożliwe. Dobrze dobrane szkło nie ma prawa się zniszczyć. Jest bardzo odporne na zarysowania i ma ogromną wytrzymałość. Nie musimy się obawiać, ze spadające z drzew gałęzie, nawet jeśli będą w sposób gwałtowny, obijać się o nasze ściany zniszczą je czy przebiją. Po prostu szkło wyposażone jest w system zapobiegający przebiciu i ma zwiększoną wytrzymałość. Co bardzo ważne, nasze szklane ściany są bardzo odporne na wszelkie zmiany temperatury. Niestety, ocieplenie klimatu to nagły upał, który potrafi osiągać nawet czterdzieści stopni, ale równie ostre zimy, z temperaturami ujemnymi, które potrafią nas zaskoczyć skalą. Te rozpiętości temperatur, powodują, że nie każde szkło je wytrzyma, dlatego trzeba postawić, na to, które jest na nie odporne.