Zanim zanurkujesz w swoim basenie ogrodowym – łap te wskazówki!

Szkoła Pływania ChełmiecKtóż nie chciałby mieć basenu? Basen jest świetny do ochłodzenia się w gorące letnie dni, zabawiania przyjaciół i rodziny, ćwiczeń i po prostu dobrej zabawy. Jednak zakup basenu to inwestycja podobna do samochodu czy domu…. Oznacza to, że zanim zanurkujesz w baseny ogrodowe z http://www.starpool-unipool.pl/bydgoszcz-projektowanie-budowa-basenow-ogrodowych/– musisz zrobić trochę badań. Zanurz się w temat, korzystając z tych wskazówek dotyczących budowania basenu!

Dotkniemy kilku rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed zejściem na głęboką wodę: przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego, środki bezpieczeństwa, rodzaje dostępnych basenów i jacuzzi, potencjalne koszty i wartość inwestycji. Dobra, zaczynajmy.

Sprawdź przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego

Zanim zaczniesz kopać dziurę w swoim podwórku, sprawdź lokalne kody stref, aby upewnić się, że możesz zbudować basen na swojej nieruchomości. Dowiedz się również, czy istnieją jakiekolwiek ograniczenia dotyczące twoich planów, takie jak umiejscowienie basenu, wielkość basenu lub wymogi bezpieczeństwa. Upewnij się, że dobrze rozumiesz wszystkie kody stref i uzyskaj niezbędne pozwolenia przed rozpoczęciem prac budowlanych.

Środki bezpieczeństwa

Poza wszelkimi środkami bezpieczeństwa, lokalne przepisy zazwyczaj wymagają zainstalowania ogrodzenia lub bariery ochronnej wokół basenu, możesz również chcieć dołączyć inne urządzenia zabezpieczające, zwłaszcza jeśli masz dzieci. Na przykład możesz rozważyć zabezpieczenia przed dziećmi w bramach, alarmy bezpieczeństwa w oknach na podwórko lub alarmy, które ostrzegają, gdy ktoś wejdzie do wody. Należy jednak pamiętać, że żadne urządzenie zabezpieczające nie zastąpi czujności odpowiedzialnej osoby dorosłej.

Rodzaje basenów

Obecnie dostępna jest szeroka gama basenów. Szybkie zapoznanie się ze wszystkimi wyborami pomoże Ci zrozumieć język wykonawcy basenu i będzie bardziej pewny swoich decyzji.

Budowa basenów naziemnych zazwyczaj kosztuje więcej, a czas budowy może być dłuższy. Jednak te baseny są uważane za bardziej luksusowe, mają dłuższą żywotność, są zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​każdego podwórka o dowolnym kształcie i rozmiarze oraz mają kilka dostępnych akcesoriów i funkcji.

Baseny naziemne kosztują znacznie mniej niż baseny naziemne – jednak ich żywotność nie jest tak długa. Baseny te są zbudowane z sidingów aluminiowych, żywicznych lub stalowych z wykładzinami winylowymi. Baseny można stosunkowo łatwo montować i demontować, a ponieważ nie są to konstrukcje trwałe, można je zabrać ze sobą, jeśli się przeprowadzasz. Jeśli dostęp do Twojego podwórka jest ograniczony, idealnym wyborem mogą być baseny naziemne.

Jeśli marzysz o wannie z hydromasażem lub spa, aby zrelaksować się po stresującym dniu pracy i ukoić bolące mięśnie, zasadniczo istnieją dwa rodzaje. Przenośne spa znajdują się nad ziemią, kosztują mniej i są łatwe w instalacji. Stałe spa są budowane w ziemi i są zwykle wykonane z betonu, podobnie jak basen w ziemi. Stałe spa kosztują około dwa razy więcej niż przenośne spa, ale są energooszczędne i mogą zwiększyć wartość Twojego domu.

[TB]