Biuro w domu: jak je dobrze zorganizować?

Więc postanowiłeś pożegnać życie biurowe i pracować w pełnym wymiarze godzin z domu? A może założyłeś biuro domowe, aby kontynuować swój nowy styl pracy? Gratulujemy! Praca w domu daje pełną kontrolę nad harmonogramem. Ale nie możesz po prostu rzucić się na kanapę ze swoim laptopem i oczekiwać produktywności. Ważne jest, aby założyć biuro lub miejsce pracy w domu. Bez tego będziesz się rozpraszać, pozostaniesz w tyle, a wkrótce twój dom nie będzie już taki wygodny….

home-office-569359_960_720

Dobrą wiadomością jest założenie i zorganizowanie biura domowego wcale nie jest takie trudne, jakie mogłoby się wydawać. Po prostu postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, a szybko i sprawnie zorganizujesz biuro w domu.

Zanim zanurzysz się w jakimkolwiek remoncie, zatrzymaj się i rozważ kilka rzeczy. Wszystko sprowadza się do zdania sobie tych dziewięciu pytań:

 • Co będziesz robić w tej przestrzeni?
 • Jaki rodzaj pracy należy wykonać?
 • Czy klienci kiedykolwiek odwiedzą tę przestrzeń?
 • Czy koledzy odwiedzą Cię do pracy?
 • Jakiego rodzaju materiały będziesz przechowywać?
 • Jakiego sprzętu potrzebujesz?
 • Kiedy będziesz wykonywać większość swojej pracy?
 • Czy będziesz nawiązywać połączenia konferencyjne?
 • Czy kiedykolwiek przeprowadzisz wideokonferencję?


Wszystkie te pytania pomogą ci określić i zobrazować, jakiego rodzaju konfiguracji potrzebujesz.

Posiadanie okna w domowym biurze jest kluczowe z dwóch powodów:

 • Pozwala na dużo światła, które będzie potrzebne do oświetlenia plików, telefonu lub klawiatury.
 • Naturalne oświetlenie ma kluczowe znaczenie.


Pomyśl o ostatniej pracy w pokoju bez okien. To było nieprzyjemne, prawda? Posiadanie okna pozwoli ci utrzymać się w zdrowej, produktywnej przestrzeni. 3Oceń poziom hałasu wewnątrz i na zewnątrz domu. Oczywiście chcesz pracować w zrelaksowanym środowisku, w którym możesz się skupić. Unikaj najgłośniejszej części domu. Wybierz miejsce, w którym muzyka sąsiadów, budowa
obok lub śpiew ptaków na zewnątrz są najsłabsze. A jeśli nadal musisz wyciszyć trochę hałasu z otoczenia, skorzystaj z porad specjalistów i włączaj uspokajającą muzykę w tle.

Masz wolny pokój w domu?

Wtedy twoja nowa lokalizacja biurowa jest prawdopodobnie nie do pomyślenia. Ale jeśli masz mniej przestronny apartament lub dom, musisz być kreatywny. Na przykład organizując miejsce do pracy w rogu salonu lub jadalni. Po prostu postaraj się, aby Twoja przestrzeń była jak najbardziej oddzielna i wyraźna. I unikaj swojej sypialni, jeśli możesz. Praca w twojej sypialni osłabia „mentalny związek między twoją sypialnią a snem”. Więc jeśli nie chcesz łagodnych napadów bezsenności, trzymaj laptopa z dala od łóżka.

Poza tym:
1. Wybierz kolor farby, który sprawi, że poczujesz się spokojny i skupiony.
2
Umieść półki na akcesoria biurowe nad zorganizowanym biurkiem

Zamierzasz spędzać dużo czasu w nowym biurze domowym, więc powinno to być miejsce, w którym lubisz spędzać czas każdego dnia. Na https://pelnykosz.pl/ znajdziesz wiele drobiazgów, które pomogą Ci w stworzeniu takiego miejsca. Do tego, wybierz kolory, które pasują do Twojego gustu i sprawią, że poczujesz się spokojny.