Czy warto ubezpieczać firmowe przesyłki kurierskie?

services-special-services-insurance

W praktyce jest zazwyczaj tak, że każda przesyłka wysyłana za granicę, jest ubezpieczona. Oczywiście, rodzaj, lub w ogóle brak ubezpieczenia zależy głównie od nadawcy. Jeśli np. ktoś nam bliski przybywa akurat w Holandii i ma (lub będzie miał niedługo) urodziny, możemy wysłać mu kartkę z życzeniami, zupełnie jej nie ubezpieczając. Jednak gdybyśmy chcieli dołączyć do tej kartki jakiś drogi prezent, to logiczne wydaje się, aby wcześniej go ubezpieczyć. Nadawca często zastanawia się, ile może taka „przyjemność” kosztować? W praktyce taka paczka do holandii cena takiej paczki, wcale nie jest wysoka. W całej Europie, cenę paczek determinuje przede wszystkim ich kształt. Paczka tzw. standardowa – to zazwyczaj prostokątny, lub kwadratowy karton, w którym jest schowana właściwa zawartość przesyłki. Jeśli natomiast chcemy wysłać np. zderzak samochodowy, oczywiście owinięty folią itp., nie będzie on już spełniać standardowych wymogów i wysyłka takiej paczki może kosztować nawet dwa razy więcej. Czasem warto jest postarać się o odpowiedniej wielkości karton, aby zapakować zawartość i wysłać przesyłkę taniej.

Ubezpieczanie wartościowych przesyłek

Zazwyczaj każda firmowa przesyłka jest ubezpieczana w zależności od jej zawartości. Szczególnie, jeśli dotyczy to sklepów internetowych, czy wysyłek prywatnych za granicę. Np. wystawiamy jakiś przedmiot na aukcji internetowej i po jego sprzedaży, musimy go wysłać np. za granicę. Dobrze jest udostępnić kilka możliwości wysyłki. Np. tzw. szybka paczka może być częściej wybierana – a nawet więcej – jeśli sprzedawca ma opcję szybkiej paczki może być wybrany przez kupującego właśnie ze względu na tego typu udostępnianą przesyłkę. Ludzie zamawiając coś przez internet zazwyczaj chcą, aby paczka dotarła do nich jak najszybciej. I dlatego też opcja szybkiej paczki zwraca uwagę klientów. Jeśli mają oni wybór, pewnie dokonają go na stronie przedsiębiorcy, oferującego tego typu przesyłkę, oczywiście wraz z ubezpieczeniem. Ludzie niechętnie wydają pieniądze w internecie, jeśli nie mają jakichkolwiek gwarancji bezpieczeństwa swoich zamówień.

Zobacz także: paczki do holandii cena

Umowy z firmami kurierskimi

Przedsiębiorcy korzystający często z firmowych wysyłek, podpisują umowy z wybranymi firmami kurierskimi, aby uzyskać zniżki oraz mieć kuriera zawsze wtedy, gdy go potrzebują. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy przesyłki „idą” za granicę. Taka współpraca pomiędzy różnymi przedsiębiorcami, nazywana jest B2B – (ang. business-to-business). Podpisanie umowy pomiędzy firmami gwarantuje bezpieczną współpracę, ubezpieczenia przesyłek oraz możliwości negocjacji cen. Przy jednorazowej wysyłce, ceny mogą być zupełnie inne, a już na pewno większe, niż przy umowach pomiędzy firmami. Ale nie tylko firmy mogą podpisywać odpowiednie umowy. Także osoby prywatne mają taką możliwość. Wtedy kurier jest na tzw. „zawołanie” o każdej porze w ciągu dnia roboczego. Zanim zdecydujemy się na wysyłanie paczek, warto zastanowić się nad ewentualną umową z firmą kurierską.

Polecamy również:
Zabezpieczenie zawartości paczki