Czy warto uczyć się języka hiszpańskiego?

schülerin lernt vokabeln

Język angielski jest najbardziej popularny wśród Polaków, jednak znajomość więcej niż jednego języka pozwala nam znacznie rozszerzyć horyzonty, zdobyć awans w pracy, czy chociażby rozwinąć się intelektualnie. Dlatego coraz więcej szkół oferuje zniżki na naukę drugiego języka, z których warto skorzystać. Okazuje się, że coraz bardziej popularny jest język hiszpański, szczególnie wśród młodych osób.

Język hiszpański w TOP 3

Język hiszpański jest najbardziej popularnym językiem zaraz po angielskim i niemieckim. Nic dziwnego, że nasi rodacy tak ochoczo zapisują się na kursy hiszpańskiego. Hiszpania to piękny, gorący kraj, do którego warto się udać, poznać kulturę, porozmawiać z miejscowymi przy winie… Jednak to nie jedyne zalety nauki tego języka. Okazuje się, że językiem hiszpańskim posługuje się około 650 milionów ludzi na świecie, jest językiem urzędowym w 21 krajach m.in. w Meksyku, Hiszpanii, Kolumbii, Argentynie, Peru, Wenezueli, Chile, czy na Kubie. Dlatego warto zdobyć umiejętność posługiwania się językiem hiszpańskim chociażby ze względu na dalekie podróże, które umożliwią nam zawieranie nowych znajomości.

Kurs języka hiszpańskiego – Warszawa

Warszawa jest miastem możliwości, nie tylko jeżeli chodzi o zdobycie ciekawej pracy, ale również naukę na najwyższym poziomie. Obecnie jest kilkadziesiąt szkół językowych w stolicy, które specjalizują się w nauce hiszpańskiego. Warto porównać ofertę kursów w różnych szkołach i wybrać najbardziej interesującą pod kątem metody czy programu nauczania. Najbardziej popularne szkoły języka hiszpańskiego w Warszawie to T.E. Sokrates, Szkoła Języków Obcych Lexis, Archibald, Bliss.Cool Language Centre, Szkoła językowa w Warszawie Pi School, Euro-Lingua Ośrodek Nauczania Języków Obcych, PROFI-LINGUA, czy IMAGINE Szkoła Języka Angielskiego i Hiszpańskiego. Szkoły w Warszawie nastawione są również na naukę języka hiszpańskiego dla najmłodszych, np. Kidz UP, LA VIDA, ENE-DUE. W takich szkołach nauka łączy się z zabawą, co pozytywnie wpływa na zapamiętywanie. Kursy są dedykowane dzieciom w wieku od kilku miesięcy do 12 lat.

Ciekawostki

  • Język hiszpański jest jednym z najbardziej popularnych języków na świecie (posługuje się nim około 650 mln ludzi na świecie)
  • Hiszpanię co roku odwiedza około 55 mln turystów
  • Język hiszpańskie jest coraz bardziej popularny w Polsce, popyt na jego naukę wzrósł aż kilkakrotnie

Więcej: https://langzie.pl/blog/jezyk-hiszpanski-warszawa-przeglad-ofert/