Szukasz firmy HR w dolnośląskim? Sprawdź, jak wybrać prawdziwych profesjonalistów

W ostatnich latach na rynku bardzo szybko przybywa firm HR, które specjalizują się w pozyskiwaniu pracowników dla swoich klientów. Działa tutaj klasyczna zasada popytu i podaży. Skoro pracodawcy zgłaszają coraz większe zapotrzebowanie na ręce do pracy, to ktoś musi na nie odpowiedzieć. Standardowo jednak ilość nie zawsze przechodzi w jakość, dlatego w branży HR znajdziemy zarówno profesjonalne, jak i nie do końca godne polecenia agencje. Jak trafić na te pierwsze? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, o ile będziesz się kierować naszymi wskazówkami. Sprawdź więc, jak wybrać naprawdę dobrą firmę HR w dolnośląskim.

Reputacja

Opinie dotychczasowych klientów są najlepszym źródłem wiedzy o kwalifikacjach danej agencji pracy. Warto więc zacząć od sprawdzenia, czy firma HR, której oferta Cię zainteresowała, jest wysoko oceniana przez innych pracodawców.

Pod tym względem na dolnośląskim rynku wyróżnia się Agencja Crew For You, która cieszy się bardzo dobrą opinią z uwagi na skuteczność, indywidualne podejście do klienta oraz szeroki zakres oferty, co pozwala dopasować strategię rekrutacyjną do realnych potrzeb każdego pracodawcy. Szczegóły sprawdzisz na stronie internetowej agencji – https://crewforyou.pl.

Jasne zasady współpracy

Wybierając firmę HR w dolnośląskim zawsze upewnij się, że jej oferta jest klarowna, a zasady współpracy zostały dokładnie wytłumaczone. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jakie działania podejmuje agencja w celu pozyskania dla Ciebie odpowiednich pracowników oraz – pisząc wprost – dowiesz się, za co właściwie płacisz.

Agencja powinna zacząć od poznania potrzeb klienta, a następnie przedstawić zarys strategii rekrutacyjnej. Niezbędne jest oczywiście podpisanie umowy, w której zostaną szczegółowo określone działania agencji oraz omówione kwestie wynagrodzenia.

Obszerność oferty

Dobra firma HR w dolnośląskim powinna zaoferować klientowi działania idealnie dopasowane do specyfiki jego biznesu, a także dostępne w jego budżecie. Dlatego sprawdź, czy dana agencja ma w swojej ofercie usługi, które mogą być odpowiedzią na Twoje potrzeby, jak outsourcing pracowniczy, doradztwo HR, outsourcing kadrowo-płacowy czy rekrutację stałą.

Dodatkowo warto się upewnić, że agencja obsługuje klienta kompleksowo, czyli nie tylko dostarcza mu np. pracowników ze Wschodu, ale też zapewnia im opiekę na miejscu, transport, odprowadza za nich składki i nadzoruje ich pracę.

Brak gotowej strategii

Dobrą agencję HR można poznać już podczas pierwszego kontaktu, nawet mailowego. Jeśli w odpowiedzi na Twoje ogólne zapytanie przedstawiciel agencji od razu proponuje Ci podjęcie konkretnych działań, to najwyraźniej ta agencja ma wypracowany jeden schemat i nie podchodzi do klienta w sposób indywidualny.

Profesjonaliści zawsze zaczynają od ustalenia, jakie są faktyczne potrzeby pracodawcy, starają się zrozumieć jego biznes, a następnie przedstawiają wstępną strategię w odniesieniu do aktualnej sytuacji rynkowej lub panującej w danej branży. Wiadomo przecież, że o wiele trudniej będzie pozyskać pracowników posiadających wysokie kwalifikacje zawodowe (np. dla sektora IT) niż pracowników na stanowiska produkcyjne i fizyczne.

Skuteczność

Dobrym tropem na drodze do wybrania odpowiedniej firmy HR w dolnośląskim jest sprawdzenie, czy ma ona doświadczenie w pozyskiwaniu pracowników dla firm z Twojej branży. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś poprosił o zaprezentowanie portfolio dotychczasowych zleceń realizowanych przez daną agencję.

Jeśli oferta firmy cieszy się dużą popularnością wśród pracodawców, korzystają z niej czołowe firmy z Twojego lub pokrewnego sektora i widzisz, że agencja działa bardzo skutecznie, to warto nawiązać z nią współpracę.

Gdy już znajdziesz firmę HR w dolnośląskim, która spełnia wymienione kryteria i wydaje się być idealnym partnerem dla Twojej firmy, to pamiętaj, że jako klient masz prawo oczekiwać od niej podejmowania konkretnych i uzgodnionych z Tobą działań. Czego możesz, a wręcz powinieneś wymagać od agencji rekrutacyjnej? Odpowiedź znajdziesz w artykułach dostępnych na stronie https://crewforyou.pl/aktualnosci/.