Gdzie leczyć problemy z żyłami?

Warto wiedzieć o tym, że nie powinniśmy lekceważyć żadnych objawów, które występują na naszym ciele czy w organizmie. Jeśli nie będziemy leczyć wszystkiego na bieżąco to niestety istnieje ryzyko zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Wiele osób czasami zwraca uwagę na to jak bardzo ma opuchnięte nogi czy kostki po całym dniu. Oczywiście przy bardzo dużym wysiłku coś takiego może wystąpić, jednak co w przypadku, gdy dzieje się tak codziennie? Na pewno nie powinniśmy czegoś takiego lekceważyć. Mogą być to wyraźne objawy tego, że żyły w naszych nogach są uszkodzone.

Chirurg naczyniowy w Warszawie

Jeśli mamy takie objawy regularnie to raczej nie warto czekać i jak najszybciej zgłosić się do chirurga naczyniowego. Coś takiego może oznaczać, że nasze żyły są uszkodzone. Jednak bardzo ważne jest to, aby trafić w sprawdzone miejsce i na lekarza z doświadczeniem. Właśnie takiego chirurga znajdziemy w centrum medycznym Body Move w Warszawie. Zazwyczaj wizyta polega na przeprowadzeniu USG naszych żył czy tętnic. Ewentualne choroby można wykryć właśnie w ten sposób. Najważniejsze jest to, że w taki sposób da się sprawdzić, w którym miejscu żyły jest problem. Zatem jak widać pozwala to na bardzo dokładną diagnostykę co ma ogromne znaczenie w kontekście leczenia naszego problemu. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości to warto wiedzieć, że wspomniane badanie nie boli, a co więcej nie ma konieczności przygotowania się do niego. Jakie choroby można tam wykryć? Wydaje się, że najczęściej są to żylaki oraz przewlekła niewydolność żylna. Warto być świadomym tego, że jeśli widzimy na naszych nogach żylaki nawet we wczesnym stadium to warto udać się do chirurga naczyniowego. Pozwoli nam to na wykrycie ewentualnych chorób, które mogą zagrażać życiu.

Co to są żylaki na nogach?

Powiedzmy sobie o tym skąd w zasadzie biorą się żylaki? Jest to nic innego jak skutek przewlekłej niewydolności żylnej. Jeśli krew w naszym żyłach ma płynąć w kierunku serca to niezbędna jest prawidłowa praca zastawek. W przypadku, gdy jest zupełnie odwrotnie wówczas krew cofa się i jednocześnie rozciąga żyły przez co tworzą się żylaki, które nieleczone mogą być bardzo niebezpieczne. Właśnie z tego względu, jeśli coś na naszych nogach na nie pokoi powinniśmy od razu udać się do sprawdzonego chirurga naczyniowego, aby nas zbadał. Najważniejsze jest to, aby wybrać się do osoby z odpowiednim doświadczeniem, ponieważ wtedy wzrasta szansa na to, że ewentualne leczenie będzie w pełni skuteczne.