Meble biurowe dla firmy i nie tylko – poznaj aktualne trendy

vimexmeble-pl

Urządzasz swoje biuro od podstaw? A może planujesz gruntowne zmiany w jego dotychczasowym wyglądzie? Poszukujesz czegoś świeżego, wygodnego, a jednocześnie dopasowanego do aktualnych trendów? Sprawdź, jakie rozwiązania są teraz modne i najczęściej stosowane.

Elastyczna aranżacja

Jednym z mocniejszych trendów w świecie mebli biurowych jest tzw. elastyczność. W praktyce termin ten oznacza możliwość dynamicznego aranżowania powierzchni biurowej, w zależności od tego, jakie zadania aktualnie wykonujemy. Aby uzyskać taki efekt wykorzystujemy meble modułowe, które pozwalają się łatwo i sprawnie przesunąć, przenieść, inaczej dopasować. Nagle okazuje się, że biurko przy którym zazwyczaj pracują dwie osoby, może stać się stołem spotkań, w jakich uczestniczy więcej osób. A wykorzystanie tzw. miękkiego okablowania pozwala nam podpinać urządzenia tj.: komputery, monitory, projektory w różnorakich konfiguracjach.

Strefy relaksu

Kolejnym ciekawym nurtem w wyposażeniu powierzchni biurowych jest tworzenie przestrzeni, które służą krótkiemu wypoczynkowi. Mogą nimi być miejsca przeznaczone do swobodnej integracji pomiędzy pracownikami np. poprzez rozmowę czy też grę w gry (piłkarzyki, dart, inne). Jednocześnie zawierają one wygodne meble, dzięki którym pracownik może popracować lub po prostu odpocząć w innej pozycji, niż ta standardowa – przy biurku.

Styl i kolorystyka

uchwyty do szufladyCoraz częściej w projektowaniu wnętrz o charakterze biurowym stawia się na naturalną kolorystykę oraz materiały tj.: drewno, szkło. Mocnym akcentem takiej przestrzeni są żywe rośliny, które nie tylko oczyszczają powietrze, ale i uspokajają. Meble biurowe zawierają elementy podobne do mebli domowych. Zauważymy tutaj połączenia lnu, skóry, bawełny, kamienia, stali, czy też odsłoniętego całkiem betonu. Fotele są miękkie i wygodne.

Technologia

Obecnie producenci mebli biurowych muszą także zmierzyć się z oczekiwaniami swoich klientów pod kątem stworzenia udogodnień technologicznych. Mowa tu o meblach wyposażonych w technologie LED, uchwytach do monitorów umożliwiających ustawienie kilku ekranów na jednym stole, wyciszających ściankach działowych, czy też systemach tłumiących hałas.

Obecnie rynek mebli biurowych oferuje nam bardzo szeroki wachlarz możliwości. Planując wyposażenie biura, warto dowiedzieć się na jakie rozwiązania warto postawić, aby zapewnić sobie wygodną i nowoczesną przestrzeń do pracy.

Więcej informacji na stronie: http://www.vimexmeble.pl/