Nauka online – czyli jak wykorzystać Webinary w praktyce

Webinar (1)

Internet jest przestrzenią, którą można wykorzystać do rozmaitych celów, takich jak nauka, praca czy rozrywka. W sieci znaleźć można dużo informacji na tematy, które nas interesują. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników Internet udostępnia szereg platform umożliwiających naukę online. Jak z nich korzystać, aby skutki były zadowalające?

Webinaria

Jedną z takich platform są Webinaria. Platforma jest całkiem świeżym tworem, jednak zdołał zdobyć grono zadowolonych użytkowników. Uznanie zdobyła ze względu na łatwość obsługi i szerokie zastosowanie, umożliwiające nie tylko szkolenia online, ale również spotkania biznesowe, konferencje, prezentacje i wiele innych możliwości kształcenia, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy.

Szkolenia online

Jak więc wykorzystać platformę, aby dała zadowalające nas skutki? Najbardziej popularnym sposobem na wykorzystanie platformy jest przeprowadzenie szkolenia online. Jest to najłatwiejszy sposób na rozszerzenie wiedzy przy stosunkowo niewielkich kosztach. Największą część kosztów odbycia takiego szkolenia stanowi wynagrodzenie osoby prowadzącej szkolenie. Platforma umożliwia wygodne prowadzenie szkolenia, niezależnie od ilości uczestników, a ponadto nie ogranicza prowadzenia szkolenia przez jedną osobę.

Prezentacje

Platforma e-learningowa Webinaria umożliwia również prowadzenia prezentacji za pośrednictwem Internetu. Wygodny w funkcjonowaniu, przejrzysty interfejs pozwala wysokiej jakości prezentację, niezależnie od jej długości czy miejsca zamieszkania uczestników prezentacji. Optymalna długość prezentacji nie powinna przekraczać sześćdziesięciu minut.

Konwersacje online

Konwersacje są szczególnie ważną formą nauki zwłaszcza przy językach obcych. Oczywiście można je przeprowadzać „na żywo”, jednak obecnie nie ma takiej konieczności. Wykorzystując platformę można prowadzić konwersacje nawet w kilka osób, co jest niezwykle wygodne i nie wymaga spotykania się w jednym miejscu.

Filmy pokazowe

W sieci można znaleźć wiele tzw. tutoriali, czyli filmów pokazujących krok po kroku, jak można samodzielnie zrobić coś, co nas interesuje. Tutoriale można znaleźć w praktycznie każdej branży, więc dlaczego nie wykorzystać ich w szkoleniach i jako jedną z form nauki online? Filmy pokazowe można również wykorzystać jako element szkolenia online dostępnego na platformie.

Dlaczego Webinaria?

Aby przekonać się o zaletach Webinariów wystarczy odwiedzić stronę internetową etutorium.pl. Strona poświęcona jest platformie Webinaria, pokazując jej zastosowanie. Popularność platform e-learningowych rośnie, a Webinaria plasuje się w czołówce najczęściej wybieranych. Platforma jest prosta w obsłudze, dzięki czemu jest dostępna także dla ludzi mniej zaznajomionych z najnowszą technologią. Webinaria dostępne na stronie etutorium.pl gwarantuje wysoką jakość komunikacji między uczestnikami, wsparcie techniczne w początkowej fazie korzystania z platformy, a także szereg funkcji dodatkowych, jak chociażby wysyłanie zaproszeń do uczestników spotkania online.