OC dla samochodu służbowego – na jak długi czas podpisujemy umowę?
Standardowo umowę ubezpieczenia zawiera się na 12 miesięcy, dotyczy to zarówno samochodów prywatnych, jak i służbowych. Warto jednak spędzić trochę czasu na poszukiwaniach odpowiedniego ubezpieczenia. Na rynku działa wiele firm ubezpieczeniowych, zarówno dużych, jak i nieco mniejszych. Każda z nich ma różną ofertę – dobrze jest zapoznać się z nimi szczegółowo, aby wybrać najlepszą opcję. Na https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl
Można znaleźć sprawdzony kalkulator aktualnych ofert ubezpieczeniowych, dzięki czemu można bez problemu znaleźć ofertę odpowiednią dla siebie.
Nie tylko obowiązkowe ubezpieczenia
Poza obowiązkowym ubezpieczeniem OC, kierowcy mają d wyboru całe mnóstwo innych wersji ubezpieczenia, które warto wziąć pod uwagę. W przypadku floty firmowej wart zapamiętać, że będzie przydatne dobre ubezpieczenie autocasco. Samochody firmowe są bardzo często dosyć nowe i z górnej półki, dlatego warto przede wszystkim zadbać o to, by nie były narażone na kradzież. Dobrym rozwiązaniem dla klientów firmowych może być pakiet AC plus OC, dzięki czemu za dwa rodzaje ubezpieczeń można zapłacić sporo mniej niż kupując ubezpieczenie oddzielnie. Ale nie zawsze, dlatego też warto bardzo dobrze liczyć stawki ubezpieczeniowe. Może się bowiem okazać, że w przypadku niektórych ubezpieczycieli, kupno ubezpieczeń oddzielnie może być bardziej korzystne.
Co dodatkowego może się przydać?
W przypadku samochodów firmowych bardzo przydatny może być również pakiet assistance, który sprawdza się zarówno podczas podróżowania po Polsce, jak i w czasie zagranicznych wyjazdów służbowych. Warto zadbać o swoje bezpieczeństwo, wygodę i komfort psychiczny, c pozwoli na bezproblemowe wykonywanie obowiązków zawodowych. W pakiecie assistance można zawrzeć między innymi możliwość podstawienia samochodu zastępczego, naprawę auta w dobrym warsztacie, holowanie czy inne opcje pomocy drogowej. W każdej firmie ubezpieczeniowej pakiety ubezpieczeniowe mogą się nieco różnić, dlatego dobrze jest uważnie czytać wszystkie oferty. Zanim podpiszemy umowę ubezpieczeniową, trzeba dobrze ją przeczytać, także t, co jest drobnym drukiem napisane, a także listę odstępstw od ubezpieczenia, czyli sytuacje, w których ubezpieczyciel nie bierze odpowiedzialności za szkodę i ubezpieczenia nie wypłaci.