Pendrive z grawerem i inne opcje: co wziąć pod uwagę przy wyborze?

Rynek jest pełen pendrive’ów o bardzo różnej jakości. Niektóre są doskonałe, chociaż wiele z nich nie nadaje się do przechowywania danych. Jeśli rozważasz zakup hurtowy dysków flash USB z grawerowanym logo do celów promocyjnych, niezbędne jest to byś postawił na produkt dobrej jakości, który poprawi wizerunek Twojej marki. W dążeniu do najniższej ceny wielu nabywców masowych napotyka dostawców na niedopuszczalnym końcu spektrum jakości – nie popełnij tego błędu!

tablet-600649_960_720

Aby pomóc w wyborze naszym czytelnikom, którzy wciąż szukają odpowiedzi na to, który pendrive będzie najlepszy sprawdziliśmy setki modeli, aby mieć pojęcie o jakości, jaką oferują dzisiejsi ich producenci. Poniższy raport przedstawia klasyczną pamięć flash USB którą można dostać na renomowanej stronie http://lightcut.pl. Wielu korporacyjnych dystrybutorów prezentów reklamowych kupuje wersje bezpośrednio od pozbawionych skrupułów producentów w Chinach, którzy omijają zbyt wiele punktów odnoszących się do standardów, co powoduje poważne problemy z jakością. Jeśli chcesz tego uniknąć i faktycznie postarać się o porządny wizerunek swojej marki – czytaj dalej!

Jakość układu pamięci (wewnętrzna pamięć flash USB)

Układ pamięci Flash to element, który leży u podstaw każdego promocyjnego pendrive’a. Pamięć jest dostępna w różnych klasach z szerokim zakresem prędkości odczytu i zapisu oraz możliwościami przechowywania danych. W renomowanych firmach używa sięnowej pamięci klasy A we wszystkich naszych produktach. Niestety, stało się powszechną sytuacją, że niektórzy dostawcy prezentów firmowych, działając jako pośrednicy, nie wiedzą, co zawierają ich dyski flash USB. Rezultatem jest niska jakość pamięci: co jest tanim i kuszącym rozwiązaniem dla producentów pozbawionych skrupułów. Jeśli więc rozglądasz się za promocyjnymi pendrive’ami rozglądaj się równocześnie za solidnym producentem pamięci flash USB który jest w stanie ściśle kontrolować wszystkie komponenty używane w dyskach flash, jakie sprzedaje.

Pendrive reklamowy zgodny z certyfikatem

Certyfikowana zgodność z standardami światowymi to kolejny aspekt, który należy szukać decydując się na pendrive’y reklamowe od konkretnego producenta. To oznacza na wybór pendriv’ów w których respektowane jest ograniczenie stosowania niektórych niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektrycznym i dlatego można mieć pewność, że gadżet reklamowy który rozdaje się swoim klientom jest dobry i bezpieczny dla nich, jak również dla środowiska. Znajdź producenta, które ściśle przestrzega tej dyrektywy i może wykazać się certyfikatami z testów zgodności, które potwierdzają jego odpowiednie podejście do tematu. Zalecamy unikanie dostawców, którzy nie są w stanie wydać certyfikatu od instytucji testującej pendrive’y reklamowe które oferują, ponieważ często nie wiedzą, że ich produkty nie spełniają wymagań albo też wolą tego nie wiedzieć. Komponenty inne niż te zgodne z certyfikatami są tańsze niż zgodne, stąd ich cena na rynku na którą kusi się spora grupa „łowców okazji” do których lepiej nie należeć.