Pożyczka bez umowy o pracę – gdzie jej szukać?

100-bank-notes-buy-2099Rynek kredytów i pożyczek jest dziś naprawdę ogromny, co sprawia, że bardzo chętnie sięgamy po tego rodzaju rozwiązania finansowe. Najczęściej jednak banki wymagają udokumentowania źródła dochodu oraz zarobków. Osoby, które nie mają umowy o pracę mogą mieć problem z uzyskaniem kredytowania w potrzebnej im wysokości.

W dzisiejszych czasach brak umowy o pracę wcale nie jest wyznacznikiem braku dochodów. Wiele osób pracuje na różnego rodzaju umowy cywilnoprawne, posiada własną działalność lub uzyskuje dochody w ramach innych działalności. Mają więc odpowiednie środki finansowe do spłacania kredytów i pożyczek, a jednocześnie nie są zbyt mile widziane przez banki. Aby bez umowy o pracę otrzymać kredyt w banku zwykle trzeba mieć albo odpowiednio wysoki zastaw, albo drugą osobę, która weźmie z nami kredyt. W przeciwnym razie o kredyt w banku może być trudno.

Spory wybór pożyczek pozabankowych

Osoby, którym banki nie udzieliły kredytu, mają jednak możliwość sięgnięcia po różnego rodzaju produkty pozabankowe oferowane przez firmy pożyczkowe. Obecnie bardzo popularne są szybkie pożyczki typu chwilówki, a także pożyczki ratalne, które można zaciągnąć na dosyć wysokie kwoty. Pożyczki ratalne spłaca się w miesięcznych ratach, dzięki czemu nie są one nadmiernym obciążeniem dla domowego budżetu. Pożyczki pozabankowe można znaleźć w ofercie wielu firm, które oferują swoje produkty także online np. pożyczka w Wandoo. Pod wieloma względami jest wygodniejsza i łatwiejsza do otrzymania niż kredyt w banku. Wystarczy mieć dowód osobisty, by móc ubiegać się o szybką pożyczkę w Wandoo. Nie trzeba mieć żadnych dokumentów poświadczających dochody czy zatrudnienie. A to oznacza, że osoby bez umowy o pracę mogą otrzymać wybraną pożyczkę. Oczywiście, pod warunkiem, że są solidnymi kredytobiorcami i nie figurują w żadnych bazach dłużników. Firmy pozabankowe sprawdzają bowiem swoich przyszłych klientów.

Szybko i z minimum formalności

Otrzymanie pożyczki pozabankowej jest szybkie, wygodne i można mieć dodatkowe środki nawet bez wychodzenia z domu. Przy składaniu wniosku online podaje się wyłącznie swoje dane z dowodu osobistego. Jeśli decyzja pożyczkowa jest pozytywna, dodatkowe środki najczęściej jeszcze tego samego dnia trafiają na konto pożyczkobiorcy. Szybkie pożyczki pozabankowe to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy potrzebujemy dodatkowej gotówki, a bank odmówi nam kredytowania. Warto jednak pamiętać, że podobnie, jak w przypadku kredytów i innych zobowiązań finansowych, należy pilnować, aby spłacać je w terminie. Wiele osób zbyt nierozsądnie zaciąga pożyczki, bez zastanawiania się, czy będą w stanie je spłacać. A to prosta droga do poważnych problemów finansowych. Zanim więc złożymy wniosek, przeanalizujmy nasze finanse i oceńmy, czy faktycznie pożyczka jest nam potrzebna i czy na pewno spłacimy ją w wymaganym terminie.