Polska szkoła internetowa. Jak z niej skorzystać?

Co to znaczy: „Polska szkoła internetowa dla polskich dzieci mieszkających na co dzień za granicą”? Czy to oznacza, że nauka w polskiej szkole i to przez internet jest możliwa? Oczywiście, że tak! Polska szkoła internetowa to idealne rozwiązanie dla Polaków chcących kształcić swoje pociechy w polskim systemie oświaty. Pozostaje tylko znaleźć odpowiedź na pytanie: „co zrobić, żeby skorzystać z nauki?”. Nie martwcie się! Odpowiedź znajdziecie poniżej. Wskażemy Wam, jak sprawić, by polska szkoła internetowa stała się dla Was przyjemną codziennością.

Polska szkoła internetowa. Czym właściwie jest Libratus?

Libratus to projekt edukacyjny skierowany do Polonii. Edukacja w Libratusie to formalna szkoła polska, ale internetowa, realizowana w trybie nauczania domowego. Dzięki temu polskie rodziny przebywające za granicą mogą edukować pociechy ze swoich domów. Zapis do Libratusa gwarantuje również dostęp do wysokiej jakości materiałów edukacyjnych – tak, aby polska szkoła internetowa była dla Waszego dziecka wzbogacającym doświadczeniem.

Kto może przystąpić do nauki w polskiej szkole internetowej?

Polska szkoła internetowa jest dostępna dla dzieci posiadających polskie obywatelstwo, które zgodnie z polskim prawem jest dziedziczone po rodzicu – Polaku. Jeśli dziecko na stałe przebywa poza granicami Polski to polska szkoła internetowa skierowana jest właśnie do niego! Co istotne, dziecko musi być w wieku od 6 do 14 lat. Wasze pociechy w wieku 6 lat zapisywane są do polskiej zerówki, autorskiego programu Libratusa. Z kolei polska szkoła internetowa przeznaczona jest dla dzieci w przedziale wiekowym 7-14 lat.

Polska szkoła internetowa a znajomość języka polskiego u dziecka

Polska szkoła internetowa umożliwia naukę w formie edukacji domowej. Aby dziecko mogło swobodnie uczyć się, musi posiadać pewne podstawy posługiwania się językiem polskim. W przypadku rozpoczynania nauki w zerówce i klasach 1-3 wystarczy, żeby dziecko mówiło w języku polskim i rozumiało polską mowę. Polska szkoła internetowa w przypadku dzieci zakwalifikowanych do klas 4-6 wymaga dodatkowo zdolności czytania i pisania w języku polskim. Jeśli dzieci są zapisywane zgodnie z wiekiem do klasy 7-8 i dopiero wyjeżdżają za granicę lub mają w planach powrót do Polski na kolejny rok szkolny, polska szkoła internetowa to rozwiązanie idealne dla nich.

Jak przebiega proces zapisu dziecka do polskiej szkoły internetowej Libratus?

Jak zacząć? To naprawdę proste! Wystarczy odwiedzić stronę internetową projektu Libratus i zapisać się na nowy rok szkolny. Po przesłaniu zgłoszenia, warto śledzić skrzynkę mailową. Będą tam wysyłane wiadomości dotyczące kolejnych kroków zapisu ze szczegółowymi informacjami i wskazówkami, jak kontynuować zapis. Wymagany jest formalny zapis do szkoły w Polsce, wobec tego ważne jest nadanie pocztą tradycyjną do Polski kompletu dokumentów przygotowanych przez zespół Libratusa, które zostaną później przekazane dyrektorowi szkoły partnerskiej – i to tyle!

I co dalej?

Polska szkoła internetowa wita Was w swoich progach! Na początku września dziecko otrzymuje dostęp do swojego konta ucznia na Internetowej Platformie Edukacyjnej. W wiadomości mailowej zostaje Wam przekazany komplet informacji wraz z osobistymi danymi do logowania na platformie. I wtedy zaczyna się przygoda z Libratusem, czyli przyjemna nauka i dobra zabawa. Polska szkoła internetowa już na Was czeka! Więc na co Ty czekasz?

Polska szkoła internetowa przy wsparciu zespołu Libratusa

A co jeśli będziemy potrzebowali pomocy w trakcie zapisu? To żaden problem! Nasz zespół służy Wam pomocą na każdym etapie procesu rekrutacji, aby polska szkoła internetowa była dla Was dostępna z łatwością. Zgłaszajcie się do nas z każdym pytaniem. Możecie dzwonić lub wysyłać wiadomości mailowe. Z chęcią podzielimy się z Wami informacjami na temat zapisu i funkcjonowania projektu. To co? Do usłyszenia!

Jesteśmy dla Was: