Pracujesz jako dekorator wnętrz? Zobacz jak urządzić romantyczny pokój hotelowy?

romantic-room-interior-design

Codzienne życie ze wszystkimi jego wzlotami i upadkami może być stresującym tematem w związku. Czas romantyczna noc spędzona we dwójkę w lokalnym hotelu może ożywić miłość dwojga ludzi, ale nie wszystkie pokoje hotelowe są zaprojektowane z myślą o romansie. Jeśli jesteś właścicielem takiego hotelu, motelu czy innego pensjonatu spróbuj wnieść nieco więcej uczucia i romansu do dowolnego pokoju hotelowego. Nie trzeba na to wydawać wielkich pieniędzy, czasem można zrobić naprawdę wiele bawiąc się specjalnymi akcentami, takimi jak świeczki, czekoladki, róże i wino, aby stworzyć idealnie, romantyczny nastrój i tym samym pomóc zagubionym kochankom odnaleźć ponownie w pokoju hotelowym swoje uczucie – na pewno z wypiekami na twarzy wrócą do takiego apartamentu niejeden raz!

Jak się do tego zabrać?

Postaw się na sytuacji swojego gościa, mężczyzny, męża który zamawia pokój, przyjeżdża wcześniej sam do hotelu co najmniej na kilka godzin przed ukochaną. Widząc jego oczyma sprawdź, czy pokój odpowiada w pełni na wszystkie podstawowe potrzeby, takie jak mydło i ręczniki. Konieczność dzwonienia po obsługę hotelową w celu uzupełnienia dostawy podstawowych kosmetyków w środku romantycznego wieczoru na pewno mogłaby zaszkodzić nastrojowi. Poukładaj wszystkie elementy do dekoracji na biurku lub stole, aby zapewnić, że nic nie zostanie zapomniane.

Co jeszcze powinno się znaleźć w takim apartamencie?

Umieść kilka odmian róż w wazach i ustaw je w pożądanych obszarach. Można też rozważyć pojedynczą różę w wazonie – jeśli szukasz tańszych opcji. Jeśli możesz sobie pozwolić na droższe rozważ kominek elektryczny – tutaj znajdziesz wspaniałe modele w przystępnych cenach: http://kominkielektryczne.pl. Jeśli budżet ci na to nie pozwala zawsze możesz postawić po prostu na pachnące świece fantazyjnie ustawione na lustrach, które odbijają światło świecowe, ale nie zapalaj ich aż do czasu tuż przed przybyciem gości. W razie potrzeby utwórz większy układ dekoracyjny, łącząc świece z wazami róż.

Poduszka na taboretUdekoruj mały stół, dostępny z pewnością w większości twoich pokoi hotelowych, możesz dopełnić dekoracji jedwabnym obrusem. Jeśli w pokoju nie ma stołu, rozłóż jedwabny obrus lub dużą koronkę na komodzie w łazience. Dodaj tam małą tacę pełną truskawek w czekoladzie, butelkę wina chłodzącą się w wiadrze z lodem i kieliszki do wina. Wśród innych przedmiotów warto rozłożyć gdzieniegdzie kilka czekoladowych cukierków na całej powierzchni stołu – w końcu czekolada to naprawdę sprawdzony i znany od wieków afrodyzjak!

Rozsyp płatki róż i papierowe serca wzdłuż podłogi, na łóżku i w łazience wokół wanny. W razie potrzeby dodaj świeczki do łazienki.

Możesz też przekształcić część pokoju w salon mini masażu, np. przed wspomnianym wyżej kominkiem. Umieść komfortowe poduszki na podłodze. Przygotuj kilka butelek kremów do masażu i olejków – dobrze by zakochana para miała je gdzieś w pobliżu. Obsyp ten obszar jeszcze większą ilością płatków róż – tak jak pisaliśmy wcześniej – do tak urządzonego apartamentu goście na pewno będą z chęcią wracać.