Pracujesz w ochronie? Jak możesz podnieść swoje umiejętności?

major-requirements-to-work-as-a-security-guard

Co zrobić kiedy pracujesz na ochronie i chciałbyś podnieść swoje umiejętności? W co warto zainwestować?

Pierwszą istotną rzeczą będzie z pewnością dobra wiatrówka, ale gdzie znaleźć taką, która będzie najmocniejsza? Jak wybrać odpowiednią, która posłuży nam na długie lata? Polecamy przede wszystkim wiatrówkę pistolet – jest ona mała, poręczna, w zależności od rodzaju nie waży zbyt dużo (polecamy też poradnik dla osób, które nie wiedzą jaką wiatrówkę wybrać http://www.bunqer-militaria.pl/jaka-wiatrowka-pistolet-jest-najlepsza). Proponujemy wiatrówkę pistolet Bersa Thunder 9 PRO 4,5mm, która jest jedną z najtańszych, wykonana przez argentyńską firmę Bersa, odznacza się także dużą precyzją i używana jest do szybkiego reagowania.

Dwurzędowy magazynek mieści 19 okrągłych śrucin, nie ślizga się w dłoniach (pełny komfort również gdy ubierasz rękawice). Świetnie nadaje się do warunków z ograniczoną widocznością i zdecydowanie ułatwia celowanie. Druga propozycja to wiatrówka pistolet Cybergun Swiss Arms PT92 4,5mm. Posiada ona antypoślizgową fakturę i wykonana jest w pełni z tworzywa sztucznego. Mieści ona 15 śrucin kulistych, a jeden nabój pozwoli Ci na oddanie aż 80 strzałów! Ponadto dzięki bezpiecznikowi umieszczonemu z prawej strony nad językiem spustowym, nie musisz martwić się o niekontrolowane ruchy. Ta wiatrówka, nie dość, że jest najmocniejsza, to zapewni Ci 100% ochronę. Przydaje się ona również w warunkach o ograniczonej widoczności, ułatwia celowanie.

Pamiętaj również o pozwoleniu na broń, ponieważ kwalifikacja ta może pomóc Twojemu przyszłemu pracodawcy w decyzji o zatrudnieniu Cię, no i bez tego zakup broni będzie po prostu bezsensowny. Po zakupie odpowiedniej broni możesz udać się na strzelnicę i ćwiczyć strzelanie ze swojej wiatrówki. Opłaty, które pobierane są za używanie strzelnicy, nie są zbyt wysokie, a dzięki ten inwestycji znacznie wzrosną Twoje umiejętności przydatne do zawodu ochroniarza. Co więcej, umiejętność dobrego strzelania może pomóc Ci skuteczniej złapać złodzieja lub innych przestępców, czym z pewnością zapunktujesz u swojego pracodawcy.

Co jeszcze możesz zrobić?

Dobrym pomysłem są także odpowiednie szkolenia, które mogą zwiększyć atrakcyjność Twojego CV dla przyszłego pracodawcy – wielu ochroniarzy obejmuje dane stanowisko bez większej wiedzy. Dzięki kursom czy odpowiednim stażom oraz zdobytej na nich wiedzy masz lepsze szanse na dobrze płatną posadę. Pamiętaj, iż jest to istotne, ponieważ w większości przypadków pracodawca zwraca uwagę właśnie na tak odbyte kursy czy stosowne doświadczenie – jest to dla niego dowód na to, że Twój zawód jest dla Ciebie ważny i starasz się ciągle uczyć, aby być po prostu najlepszym w swoim fachu.

Kolejna propozycja, która pozwoli Ci zwiększyć Twoje umiejętności, to ciągła nauka własna. Warto zapoznać się choćby z prawem w zakresie ochrony prywatnej lub innej – w zależności od tego, czym dokładnie się zajmujesz. Wielu pracowników ochrony nie zaprząta sobie tym głowy, dzięki temu Ty znajdziesz się w dużo lepszej pozycji. Co więcej, jeśli masz już pozwolenie na broń, z której uczysz się strzelać, zainteresuj się typami innych broni lub zainwestuj w kursy krav-magi. Jest to bardzo przydatna umiejętność, w szczególności wtedy, gdy dochodzi do rabunku i musisz złapać winowajcę, który ucieka i Cię atakuje.