Śląsk – idealne miejsce na rozwój firm eventowych

computer-768696_960_720

W dobie powszechnie i szeroko zarojonej promocji, w czasie, kiedy wszystko powinno robić się z ogromną pompą oraz najlepiej w jak najoryginalniejszej odsłonie, Śląsk zaczyna być odkrywany zupełnie na nowo. Katowice to jedynie jedno z miast Górnego Śląska, które ostatnimi czasy zaczyna być popularne jak jeszcze nigdy przedtem.

Dlaczego imprezy właśnie na Śląsku?

Przede wszystkim chodzi o dysponowanie sporymi tak zwanymi Sferami Kultury – przestrzenią, na której organizacja różnego rodzaju eventów to czysta przyjemność. Chodzi głównie o takie obiekty, jak katowicki Spodek, ale też Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Muzeum Śląskie, siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Miejsca nie brakuje, nie brakuje również firm eventowych, które ten potencjał zaczynają wykorzystywać.

Industrialny charakter

Śląsk, a głównie Katowice, od zawsze kojarzą się z industrializmem, a co za tym idzie, świetnie ten właśnie region nadaje się do tworzenia imprez tematycznych. Niepowtarzalny klimat oraz atmosfera tutejszej architektury przypada do gustu nie tylko firmom, szukającym dla siebie unikatowych miejsc, ale również samym uczestnikom.

Nie tylko architektura

Śląsk wybierany jest na eventy firmowe również ze względu na oryginalną kuchnię, jakiej nie znajdziesz w żadnym innym regionie. Dla niektórych niemal egzotyczne, zawsze jednak doskonale przygotowane – wszak to właśnie na Śląsku podobno można znaleźć najlepsze kucharki w Polsce.

Nie tylko Katowice https://www.gowork.pl/praca/katowice;l?

Region Śląska jest na tyle duży, że nie brakuje również innych miejsc idealnie nadających się na zorganizowanie imprezy – może jedynie nieco tańszy. Dla przykładu w Zabrzu można znaleźć Galerię Szyb Wilsona, kopalnię Guido wraz z podziemiami, w Tychach – Browar Obywatelski. To właśnie ze względu na różnorodność i ogromne możliwości właśnie na tym obszarze można szukać pracy w zakresie marketingu, reklamy oraz właśnie, a może przede wszystkim – organizowania  tematycznych eventów.