Te uprawnienia pomogą Ci zdobyć pracę

Szukasz pracy? Marzy Ci się stanowisko pracy z elektrycznością? Aby pracować jako elektryk musisz nie tylko posiadać doświadczenie, ale również niezbędne kwalifikacje i wiedzę. To wszystko dadzą Ci uprawnienia G1. Czym są? Gdzie i jak można je zdobyć? Na te pytania otrzymasz odpowiedź czytając poniższy tekst.

Przede wszystkim kurs SEP

Zastanawiasz się czym jest kurs SEP? Skrót “SEP” to Stowarzyszenie Elektryków Polskich i jest to jedna z największych organizacji pozarządowych. Placówki SEP bez problemu można znaleźć w każdym większym mieście w Polsce. Uprawnienia potrzebne do pracy na stanowisku elektryka otrzymuje się po ukończeniu kursu oraz zdaniu egzaminu państwowego z wynikiem pozytywnym.

Organizowane kursy nie tylko przez SEP, ale również przez inne firmy w formie online pozwalają na poznanie obowiązków, które elektryk musi przestrzegać na swoim stanowisku pracy, ale także uczy się zasad dysponowania mocą urządzeń, które zostają przyłączone do sieci.

Na kursie wchodzą między innymi takie tematy, jak:

  1. przepisy BHP,
  2. teoria dotycząca prawa energetycznego,
  3. zajęcia praktyczne oraz teoretyczne z zakresu konserwacji, montażu, obsługi, a także pomiarów kontrolnych układów sieci, urządzeń elektrycznych i instalacji.

Zapisz się na uprawnienia SEP pomiary.

Egzamin zawodowy z uprawnień G1

Jak już wcześniej zostało wspomniane, aby posiadać uprawnienia G1 należy zdać pozytywnie egzamin kwalifikacyjny. Do niego może przystąpić osoba, która ukończyła 18 lat i posiada minimalne wykształcenie podstawowe. Jaki jest koszt egzaminu? W poprzednich latach było to 260 złotych, ale od 2021 roku jego cena nieznacznie wzrosła i aktualnie kosztuję 280 złotych. Od czego zależy jego cena? Od minimalnego wynagrodzenia krajowego.

Zdanie egzaminu oraz ukończenie kursu nie gwarantuje dożywotniego uprawnienia do wykonywania pracy związanej z elektryką. Uprawnienia G1 należy odnowić po 5 latach, nawet jeśli jest się doświadczonym fachowcom.

Kwalifikacje G1 potrzebne są do podjęcia pracy na stanowisku elektryka. Zapisując się na kurs kursant będzie posiadać wiedzę na temat zasad organizacji pracy, a także zasad bezpieczeństwa i pomocy osobie, która została porażona prądem. Szkolenie można realizować na całym terenie Polski, a także formie zdalnej. Egzamin to zadania teoretyczne i praktyczne, które sprawdzają sposób postępowania jednostki w określonej sytuacji.

Czytaj więcej na https://uprawnienia-g1.pl