Wycieczki objazdowe — jaki kierunek?

privatetrips-custom

Bardzo często decydujemy się na wycieczki objazdowe. Zazwyczaj jednak jest tak, że decydując się na takie wycieczki, nie doceniamy tego, co mamy w naszym kraju. Dlaczego tak się dzieje? Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Fakty są jednak bezsprzeczne. Biorąc to wszystko pod uwagę, nie pozostaje nic innego, jak wskazać ciekawe miejsca na terenie naszego kraju. Od razu jednak należy zaznaczyć, że w żadnym wypadku nie powiemy sobie na temat wszystkiego. Polska to kraj, w którym znajdziemy całe mnóstwo atrakcji.

Co nas interesuje?

Zanim jednak przejdziemy do przykładów atrakcji, czas odpowiedzieć na pytanie, co nas interesuje? To kwestia fundamentalna. Gdyby ktokolwiek z Was miał wątpliwości, najlepiej spojrzeć na ten podział: wyjątkowe formy spędzania wolnego czasu, zamki, obiekty architektury, miejsca historyczne, historyczne tereny spacerowe, pomniki i posągi, muzea, ogrody, parki wodne i parki rozrywki, zoo i akwaria, koncerty i pokazy oraz charakterystyczne obiekty i ciekawe miejsca. Być może część z Was nie była świadoma tego, że można dokonać tak obszernego podziału. Naturalnie trzeba mieć jednak świadomość, że niektóre atrakcje należą do więcej niż jednej grupy. Na tym kończymy teorie i przechodzimy do zapowiadanych wcześniej przykładów.

Jest wiele atrakcji, od których wypadałoby zacząć, a można tylko od jednej. Niech będzie to Zamek w Malborku. Cały zespół zamkowy składa się z zamku wysokiego, średniego i niskiego. Jest to jeden z fantastycznych przykładów średniowiecznej architektury obronno-rezydencyjnej (biorąc pod uwagę całą Europę).

Inny przykład to Łazienki Królewskie w Warszawie, czyli zespół pałacowo-ogrodowy. Jego założenie miało miejsce w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Co do nazwy, związana jest z barokowym pawilonem łaźni. Warto podkreślić, że Łazienki Królewskie to budynki, pawilony, wolnostojące rzeźby oraz cztery ogrody (Królewski, Modernistyczny, Romantyczny oraz Chiński).

Tym razem przenosimy się do ratusza w Poznaniu. Jest to renesansowy budynek, który znajduje się na poznańskim starym rynku. Znakiem rozpoznawczym tego miejsca są słynne poznańskie koziołki, które bodą się codziennie o godzinie 12:00 (wtedy też odgrywany jest hejnał Poznania).

Ostatni przykład, nad jakim się pochylimy to Panorama Racławicka. Mówiąc wprost — chodzi o muzeum sztuki we Wrocławiu (przy okazji należy podkreślić, że jest to oddział Muzeum Narodowego). Cechą charakterystyczną tego miejsca jest eksponowanie cykloramicznego obrazu Bitwa pod Racławicami.

Nie zapominajmy o sprawdzeniu pogody!

Jako że powiedzieliśmy na temat kilku przykładów najwyższa pora przejść do innej kwestii. Jeżeli decydujemy się na wycieczki objazdowe, musimy mieć świadomość tego, jak przedstawia się pogoda długoterminowa. Nieodpowiednia pogoda bez problemu może zepsuć nam taką wycieczkę. Nie zapominajmy też, że sprawdzenie zapowiadanej prognozy nie daje 100% pewności. Zawsze może dojść do pomyłki (zresztą wskazuje to sama nazwa). Z drugiej strony nie oznacza to tego, że należy popadać w paranoję. Prognoza pogody wielokrotnie okazuje się bardzo pomocna (po prostu chodzi o to, aby nasza świadomość była na odpowiednim poziomie).