Wykształcony trener psów – to nie wymysł, to konieczność. Sprawdź opcje

services-top

Trenowanie psów jest niezmiernie satysfakcjonującą karierą. Trzeba przede wszystkim pamiętać, że w przeważającej części jest to zawód “usługowy” i że zazwyczaj pracuje się z osobami, które mają psy. Innymi słowy, pracujesz ze zwierzętami, ale przede wszystkim pracujesz z ludźmi.

Przygotowaliśmy tutaj odpowiedzi na często zadawane pytania, które pomogą Ci przygotować się do kariery w szkoleniu psów.

Jak zostać profesjonalnym trenerem psów?

Dobry program szkoleniowy obejmie następujące tematy:

rottweiler-1785760__340• Historia tresury psów. Pełna historia tresowania psów od końca XIX wieku do chwili obecnej. Porównanie i kontrast szkolenia psów z innymi dążeniami do tresury zwierząt.
• Uczenie się zwierząt. Klasyczne i operacyjne kondycjonowanie, pozytywne i negatywne wzmocnienie, pozytywna i negatywna kara, uwarunkowane wzmacniacze, dyskryminacja, uogólnienie, przyzwyczajenie, uczulenie i odczulanie, blokowanie i przyciemnianie, motywacja, nawiązywanie czynności, uwarunkowane reakcje emocjonalne. Porównanie nauki psa z ludzką nauką.
• Zachowanie psa. Rozwój psa i etologia, genetyka zachowań, wzorce działania stały, sygnały społeczne, język ciała, rozwój społeczny, okresy krytyczne, wpływy hormonalne, cechy charakterystyczne rasy.
• Zajęcia projektowe. Jak zaprojektować swoje kursy / materiały instruktażowe po ukończeniu studiów. Jak doradzać osobom, motywować właścicieli, jak dogadać się z klientami.
• Wolontariat z domami noclegowymi i lokalnymi grupami ratunkowymi jest również niezwykle pomocny w przedstawieniu wielu osobowości psów, ras itp.

images-3Program nauczania i edukacja w szkole powinny obejmować wykłady, zadania czytania i praktyczne praktyczne doświadczenie z wieloma psami i / lub innymi zwierzętami. Instrukcja powinna trwać kilka tygodni, a nie dni. Pamiętaj, że Twoja edukacja będzie kontynuowana przez całą karierę.

Niewątpliwie edukacja w zakresie psychologii behawioralnej / etologii / nauk weterynaryjnych jest bardzo przydatna dla osób zainteresowanych szkoleniami zawodowymi. Jest w Polsce kilka uniwersytetów (zobacz przykładowe http://www.edulabor.pl/studia-podyplomowe-dla-nauczycieli/), które oferują studia podyplomowe i licencjackie dotyczące modyfikacji zachowań poprzez pozytywne kształtowanie postawy zwierząt. Uczniowie prowadzą badania w ogrodach zoologicznych i schroniskach dla zwierząt i w domu. Szkolenie zwierząt domowych jest wymogiem kursowym dla absolwentów. Aby dowiedzieć się więcej o tym i innych programach uniwersyteckich, które dotyczą nowoczesnego tresowania zwierząt, poszperaj w sieci internetowej.