Zła jakość powietrza w biurze. Dowiedz się co możesz z tym zrobić

IndoorAirQuality

Być może sądzisz, że przebywanie w biurze chroni Cię przed zanieczyszczeniem powietrza z ruchliwych ulic na zewnątrz, ale prawda jest taka, że powietrze w środku może być znacznie gorsze. Produkty używane do czyszczenia w miejscach pracy zawierają substancje chemiczne, które są szkodliwe w przypadku wdychania, powodując poważne problemy związane ze zdrowiem i bezpieczeństwem.

Jeśli pracujesz w małej, zamkniętej przestrzeni, nie ma dokąd uciekać by uniknąć działania tych chemikaliów. Tak wiele osób w naszym kraju, jak i na całym świecie cierpi na astmę, która jest tym spowodowana i stan ten pogarsza się z powodu zanieczyszczenia powietrza. Długotrwałe narażenie na niską jakość powietrza może nawet spowodować raka, więc jest to poważne ryzyko dla zdrowia i bezpieczeństwa. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach biurowych jest takim problemem i jakie kroki możesz podjąć przeciw temu.

Jak wielki problem z powietrzem jest w Twoim biurze?

Miejsca pracy są różne. Możesz mieć pracę, która wymaga przebywania na zewnątrz lub możesz mieć szczęście i posiadasz duże, przestronne biuro z dużą wentylacją i dużymi oknami. Statystyki są jednak niepokojące. Amerykanie spędzają 93% czasu w pomieszczeniach. Obejmuje to :

  • przebywanie w domu,
  • siedzenie w samochodzie,
  • przebywanie w pracy.

Jeśli spędzasz tak dużą część dnia w biurze, warto wziąć pod uwagę jakość powietrza.

Od lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia budowano nowe budynki tak, aby były możliwie jak najbardziej szczelne. Ma to na celu lepszą regulację temperatury, zmniejszenie wymaganej ilości ogrzewania lub klimatyzacji. Podczas gdy zmniejsza to zużycie paliwa, a tym samym zmniejsza zanieczyszczenie powietrza, zatrzymuje również szkodliwe chemikalia, które są uwięzione w środku przed ucieczką na zewnątrz. Dlatego powietrze wewnątrz jest brudniejsze niż na zewnątrz. Więc nie myśl, że powietrze, którym oddychasz, musi być czystsze, ponieważ jesteś w nowoczesnym budynku – przeciwieństwo może być prawdą.

Jeśli jesteś w małym biurze, z małymi oknami i małą wentylacją, gęstość szkodliwych cząstek będzie gorsza. Jeśli masz kuchnię w swoim miejscu pracy, to przyczyni się to dodatkowo do zanieczyszczenia powietrza.

Co można zrobić?

Po pierwsze, zainwestuj w wentylację. Pośpiech w budowie energooszczędnych budynków szczelnych niestety nie zawsze wiąże się z większą wentylacją. Ponieważ złe zanieczyszczenie powietrza może ograniczyć przepływ tlenu do mózgu, a zatem sprawić, że pracownicy są zmęczeni i nieproduktywni, twój szef powinien być skłonny do zainstalowania niezbędnej wentylacji. Powinien także pomyśleć o tym, by w każdym pomieszczeniu zapewnić oczyszczacz powietrza.

Staraj się, aby jak najwięcej szkodliwych substancji chemicznych było poza biurem. Gotuj w domu i przynieś do pracy suchy prowiant, zamiast korzystać ze sprzętu do gotowania w pracy. Kiedy w pracy mają miejsce porządki – należy otworzyć wszystkie okna przez co najmniej godzinę, aby uwolnić wszystkie chemikalia na zewnątrz.