Złote monety – kupuj te, które łatwo jest odsprzedać

2

Zakup złotych monet to zyskowna inwestycja. Aby tak się jednak stało, warto postawić na popularne monety bulionowe, ponieważ większość uczestników rynku wie, jak rozpoznać ich autentyczność, tym samym pewnikiem jest, że taka moneta w razie chęci odsprzedaży szybko znajdzie nowego właściciela.

Wybieraj popularne złote monety

Popularne monety mają to do siebie, że ich cena jest bardzo zbliżona do tej, którą trzeba zapłacić za zakup 1 uncji złota na giełdzie – krótko mówiąc: korzystna. Co więcej, każdy z potencjalnych kupujących ma dostęp do katalogów, w których wyszczególnione są cechy charakterystyczne popularnych rodzajów monet. Dzięki temu każdy może na podstawie tych danych zweryfikować autentyczność sprzedawanych okazów.

Czy warto kupować złote monety jednego typu?

Bardzo praktyczną radą jest to, aby zaopatrzyć się w 4 różne rodzaje monet. Od którego rodzaju zacząć? Bezapelacyjnie największą popularnością na całym świecie cieszy się złoty Krugerrand i to on dobrze, żeby zajmował pierwsze miejsce w kolekcji.

Krugerrand – krótka historia złotej monety

Krugerrand został stworzony w mennicy Rand Refinery w RPA. Jest to pierwsza jednouncjowa złota moneta, która od początku była produkowana nie jako środek płatniczy, ale inwestycyjny. Jej nazwa pochodzi od połączenia nazwiska Kruger z nazwą waluty afrykańskiej – rand. Paul Kruger był prezydentem Republiki Transwalu. Za jego rządów odkryto w RPA duże pokłady złota. Aby upamiętnić jego odkrycie, nazwiska prezydenta użyto jako człon nazwy złotej monety inwestycyjnej. Warto też dodać, że wizerunek Paula Krugera znajduje się na awersie tej monety, na jej rewersie natomiast widnieje gazela springbok.

Krugerrand wykonany jest ze złota z domieszką miedzi, która zwiększa odporność monety na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Warto też podkreślić, że posiada gwarancję czystości złota nadaną przez rząd RPA. Złote Krugerrandy są produkowane od 3 lipca 1967 roku. Ich cechą charakterystyczną jest kolor, który powstaje dzięki wspomnianej wcześniej domieszce miedzi.

Moneta Krugerrand jest bardzo pożądana przez inwestorów, ponieważ jest dobrą formą zabezpieczenia kapitału. Posiada ona status środka płatniczego. Co więcej, charakteryzuje się dużą i stale rosnącą płynnością.

Kupuj, aby móc sprzedać

Decydując się na inwestycję w złote monety, warto pamiętać, żeby wybierać te, cieszące się największą popularnością. Ponieważ istnieje wtedy największe prawdopodobieństwo ich odsprzedaży. Dobrze też wiedzieć, że na wartości zyskują przede wszystkim złote monety, które mają wartość numizmatyczną, a ich liczba jest ograniczona.

IDFmetale.pl – Oddział Katowice IDF Sp. z o.o. 
Kapitał Zakładowy: 2 050 000 zł – opłacony w całości
Adres: Ul. Jagiellońska 5/1, 40-032 Katowice
Telefon: 32 416 24 54